×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Laikmetīgās mākslas muzeju cels par privātiem līdzekļiem

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Šodien kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda (LLMMF) pārstāvji mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī “ABLV Charitable Foundation” dibinātāji Ernests Bernis un Oļegs Fiļs parakstīja nodomu protokolu par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi un attīstīšanu.

Ernests Bernis uzrunā norādīja, ka 2005. gadā, kad noslēgta vienošanās par bankas iesaistīšanos Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas veidošanā, valdījusi pārliecība, ka jaunais muzejs tiks uzcelts līdz 2015. gadam.

Patlaban muzeja krājuma iegādāti jau vairāk nekā 200 darbi, taču “sienas” to glabāšanai un eksponēšanai vēl aizvien nav nojaušamas, tādēļ nolemts veidot privātu muzeju, kuram tiks novirzīts LLMMF finansējums 30 miljonu eiro apmērā. Bernis piebilda, ka tiks pieņemti arī citu privātu un juridisku personu ziedojumi, jo “šāda veida projektiem par daudz naudas nemēdz būt”.

Mecenāts Boriss Teterevs sacīja, ka darbs iezīmējas apjomīgs, jo būs jāsludina muzeja metu konkurss, sekos projekta saskaņošana un celtniecība, taču “tagad mums ceļa atpakaļ vairs nav”.

Jaunais muzejs tiks celts uz ABLV bankai piederošas zemes Skanstes ielas rajonā, kuru īpašnieki vēlas attīstīt par “Jauno Hanzas pilsētu”, un Laikmetīgās mākslas muzejs iecerēts kā šī rajona simbols.

Kultūras ministre Dace Melbārde norādīja, ka muzeju būvēs un pārvaldīs Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja fonds, taču tā krājums joprojām veidos privātajā un publiskajā partnerībā, tāpat muzejam būs jāiziet akreditācija.

Sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva uzsver, ka pēdējos gados sabiedrības un kultūras nozares pieprasījums pēc laikmetīgās mākslas muzeja Latvijas kultūrtelpā ir būtiski palielinājies un šo procesu aktīvi attīsta vairākas nevalstiskās organizācijas. Kopš 2005.gada aktīvi tiek veidota Latvijas laikmetīgās mākslas kolekcija, šajā procesā ilgtermiņā sadarbojas Kultūras ministrija un “ABLV bank”. Kopš 2013.gada sadarbībā ar Rīgas pilsētu tiek realizēta arī Borisa un Ināras Teterevu fonda programma “Māksla publiskā telpā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+