×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

Laikmetīgās mākslas noslēpumus minot: izstāde “Pazudis arhīvā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2015. gada nogalē un 2016. gadā Latvijas reģionu kultūras centros būs aplūkojama Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMC) veidotā izstāde “Pazudis arhīvā”, ko papildinās izglītības programma “Lielā lupa”, LA.lv uzzināja LMC.

No 15. oktobra līdz 15. novembrim izstāde notiks Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, tā tiks atklāta 14. oktobrī plkst. 16, savukārt 13. oktobrī plkst. 15 notiks seminārs skolotājiem, informējot par izglītības programmas piedāvātajām iespējām.

Izstāde “Pazudis arhīvā” veidota, balstoties uz Latvijas Laikmetīgās mākslas centra datu bāzes un arhīva materiāliem, kas ir plašākā informācijas krātuve par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem, stāsta LMC sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Mičule. Izstādes darbos mākslinieku un kuratoru tandēmi pievērsušies arhīva kā nozīmīga kultūras krājuma potenciālam, apskatot to kā daudzpusīgu informācijas nesēju, kas veido un pārformulē attiecības ar vēsturi, kā arī iesaista skatītāju kā aktīvu arhīva un mākslas darba lietotāju.

Izstādes dalībnieki – Jānis Borgs un Laura Feldberga, Līga Lindenbauma un Kristaps Grundšteins, Aiga Dzalbe un Kristaps Epners, Ieva Epnere, Baiba Legzdiņa, Haralds Matulis un Ieva Saulīte. Izstādes kuratore – mākslas zinātniece Andra Silapētere.

Izglītības programmas “Lielā lupa” mērķis ir interesantā veidā iepazīstināt skatītājus gan ar laikmetīgās mākslas valodu, gan ar Latvijas mākslas un kultūras vēsturi. Ar digitālu un analogu spēļu palīdzību izstādes apmeklētājiem būs iespēja labāk iepazīt konkrētus māksliniekus, mākslas darbus, aktuālās norises Latvijas laikmetīgajā mākslā, kā arī veidot jaunus mākslas darbus. Izglītības programma adresēta plašai auditorijai – gan bērniem, kas vēl tikai apgūst mākslas pamatus, gan visa vecuma pieaugušajiem, piebilda Mičule.

Lai iepazīstinātu ar izglītības programas “Lielā lupa” piedāvātajām iespējām, vispārizglītojošo skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu un interešu izglītības jomā strādājošie pedagogi tiek aicināti uz informatīvu semināru dienu pirms izstādes atklāšanas. Seminārs Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks 13. oktobrī plkst. 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+