Kultūra
Māksla

Laikmetīgās mākslas spēles bērniem brīvdabā 16

Publicitātes foto

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs svētdien, 6. augustā, no plkst. 11 līdz 13 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) organizē radošas darbnīcas bērniem kopā ar pieaugušajiem mākslinieku vadībā, LA.lv uzzināja .

Lai šoreiz darbnīcas būtu pieejamas visiem darboties gribētājiem, tās notiks ārā pie LNMM, bet lietus gadījumā – muzeja foajē, tāpēc iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, vēsta rīkotāji.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu vadītāja Linda Veinberga atklāj, ka svētdien būs iespēja piedalīties avangarda spēlēs bērniem mākslinieka Jāņa Borga vadībā. Kopā ar mākslinieku varēs pētīt dažādus avangarda mākslas paņēmienus un spēlēt spēles, kas iedvesmojušas mākslas darbu tapšanu. Tāpat būs iespējams darboties sietspiedes darbnīcā kopā ar māksliniekiem Ati Ieviņu un Sabīni Vekmani no darbnīcas “Luste”.

Bērni varēs izmēģinās sietspiedi, tāpēc līdzi jāņem apģērba gabalus vai aksesuārus, kurus būs iespēja apdrukāt. Materiāliem jābūt gaišā krāsā un no dabiskas šķiedras. Savukārt mākslinieks Jānis Filipovičs vēlreiz atkārtos savu spaiņu instalāciju darbnīcu, kurā bērni būvēs objektus un instalācijas no metāla un kartona spainīšiem, mācīsies, kā apieties ar stangām un stieplēm, un kā radoši izmantot makšķernieku piederumus.

LA.lv