×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Laikmetīgās mākslas veicināšanai atvēl 42 863 eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministrija (KM) noslēgusi līdzdarbības līgumus ar trim laikmetīgās mākslas organizācijām – “Rixc”, “Kim?” un Latvijas Laikmetīgās mākslas centru –, tām sadalot 42 683 eiro, liecina informācija KM mājaslapā.

“Kim?” piešķirti 17 074 eiro, Laikmetīgās mākslas centram – 17 072 eiro, bet “Rixc” – 8537 eiro.

“Kim?” uzticēt veicināt inovatīvas, starptautiski aktuālas laikmetīgās mākslas attīstību, organizējot profesionālas laikmetīgās mākslas izstādes, kā arī veicināt sabiedrības izpratni un rosināt tās interesi par Latvijas un pasaules laikmetīgo mākslu.

Mākslas centrs lielāko daļu no šīs summas – 10 500 eiro – paredzējis tērēt izstāžu rīkošanai. Kopumā 13 855 eiro paredzēti izstāžu, lekciju un semināru, filmu seansu un citu pasākumu rīkošanai, kā arī gidu un un izglītojošu programmu nodrošināšanai. Administratīvajām izmaksām paredzēti 3219 eiro.

Laikmetīgās mākslas centrs veidos, koordinēs un attīstīs starptautisko sadarbību un pārstāvēs Latvijas vizuālās mākslas nozari starptautiskās sadarbības organizācijās un projektos, veicinās informācijas apriti par vizuālās mākslas nozari vietējā un starptautiskajā līmenī, kā arī atlasīs un uzkrās aktuālo informāciju par norisēm Latvijas vizuālajā mākslā un vizuālās mākslas nozares māksliniekiem latviešu un angļu valodā. Šo pienākumu veikšanai Laikmetīgās mākslas centrs paredzējis 13 668 eiro, savukārt 3404 eiro nepieciešami administratīvajām izmaksām.

“Rixc” uzdevums savukārt ir veidot, koordinēt un attīstīt starptautisko sadarbību un pārstāvēt Latvijas elektroniskās mākslas nozari starptautiskās sadarbības organizācijās un projektos. Centram uzdots veicināt informācijas apriti par elektroniskās mākslas nozari vietējā un starptautiskajā līmenī, kā arī atlasīt un uzkrāt aktuālo informāciju par norisēm Latvijas elektroniskajā mākslā un elektroniskās mākslas nozares māksliniekiem latviešu un angļu valodā. Pienākumu veikšanai centrs paredzējis 6832 eiro. Par šo naudu paredzēti vairāki starptautiski braucieni, kā arī informācijas sagatavošana. No kopējās summas 1705 eiro plānoti kā administratīvās izmaksas.

“Kim?” un Laikmetīgās mākslas centram finansējumu iepriekš piešķīris arī Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+