Kultūra
Mūzika

Laikmetīgo skaņdarbu interprete Vikija Čova0

Publicitātes foto

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” ciklā “Ambiente skatuve” 27. aprīlī uzstāsies klavieru virtuoze Vikija Čova, kura ar savām ekspresīvajām un niansētajām laikmetīgo skaņdarbu interpretācijām iekarojusi klausītāju simpātijas visā pasaulē. Programmai īpašus akcentus piešķirs skaņdarbi klavierēm un elektronikai.

Vikija Čova ir kanādiešu izcelsmes mūziķe, kura dzīvo Ņujorkā, sadarbojas ar leģendāro ansambli “Bang on a Can” un spēlē laikmetīgo mūziku. “Es esmu mūziķe, kura tiecas nepārtraukti mainīties un attīstīties,” tā par sevi V. Čova un piebilst: “Mani vienmēr vadījusi ziņkāre – bērnībā skolotāji man nedeva spēlēt gammas un vingrinājumus, bet izaicināja ar sarežģītiem skaņdarbiem, sak, ņem un spēlē Ravela klavierkoncertu, spēlē Prokofjevu… Tas varbūt nav labākais veids pianista attīstīšanai, bet tāds ir mans stāsts, un muzicēšanā mani visvairāk interesē atklāt ko jaunu, pārvarot grūtības.”

Koncertā klausītājiem tiks piedāvāta vēl līdz šim Latvijā neskanējusi klaviermūzika, ko sarakstījuši zināmākie un atzītākie mūsdienu amerikāņu komponisti. Daļa skaņdarbu, kas iekļauti koncertprogrammā, tikuši rakstīti tieši Vikijai Čovai un ir no viņas nesen iznākušā albuma “Aorta”.

Koncertā dzirdēsim arī Stīva Reiha skaņdarbu “Klavieru kontrapunkts”, ko ASV pirmatskaņoja tieši Vikija, un tā ieraksts viņas izpildījumā tika iekļauts prestižo mūzikas izdevumu “The Rolling Stone Magazine” un “Rhapsody” gada labāko albumu sarakstā. Par S. Reiha mūziku pianiste teic: “Vecmeistari Stīvs Reihs un Filips Glāss noteikti ir visplašāk zināmie laikmetīgās mūzikas autori, kuri raksta klaviermūziku, tomēr nedomāju, ka mūsdienu klaviermūzika kopumā ietu viņu ceļu. Daudzi jaunās paaudzes autori raksta postminimālisma, roka, popa, indi, klasikas un citu stilu kombinācijās, kuras pat nezinu nosaukt. Jā, tā ir sanācis, ka es un mani draugi lielākoties spēlējam minimālismu un postminimālismu, taču neredzu sevi mūžīgi paliekam šajā teritorijā.”

 

27. IV 19.30 Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15

 

LA.lv