Pasaulē
Citur

Laikraksti: ASV ģenerālprokurora vietnieks rosinājis slepus ierakstīt Trampa teikto0

Foto-Dave Kaup/LETA/EPA

ASV ģenerālprokurora vietnieks Rods Rozenstains Donalda Trampa prezidentūras sākuma posmā diskutējis par veidiem, kā piespiest Trampu amatu pamest, to pamatojot ar viņa nekompetenci, 21.septembrī ziņoja laikraksti “The New York Times” un “The Washington Post”.

Rozenstains 2017.gada maijā rosinājis slepus ierakstīt Trampa teikto, šādi iegūstot pierādījumus tam, ka Baltais nams nespēj funkcionēt, un izmantot to, lai oficiāli atstādinātu viņu no amata.

Rozenstains ir otra augstākā Tieslietu ministrijas amatpersona, un viņš pārrauga izmeklēšanu par Trampa vēlēšanu kampaņas iespējamo sadarbību ar Krieviju, lai vēlēšanās sakautu demokrātu kandidāti Hilariju Klintoni.

Laikrakstu publikācijas balstītas bijušā Federālā Izmeklēšanas biroja direktora slepenajās piezīmēs. Daži jau ir izteikuši minējumus, ka šīs piezīmes nopludinātas, lai grautu Rozenstaina pozīcijas, kas savukārt varētu apdraudēt Krievijas lietas izmeklētāju īpašo prokuroru Robertu Milleru.

Rozenstains laikrakstu versijas raksturojis kā “neprecīzas un faktu ziņā aplamas”.

Tieslietu ministrija izplatījusi kādas bijušās augsta ranga amatpersonas, kas gan vārdā netiek nosaukta, paziņojumu. Amatpersona skaidrojusi, ka aprakstīto notikumu laikā bijis tajā pašā telpā un ka Rozenstains esot jokojis.

“Paziņojums bija sarkastisks, un tas nekad netika apspriests ar nodomu ierakstīt sarunu ar prezidentu,” sacījusi amatpersona.

Prezidenta dēls Donalds Tramps juniors laikrakstu ziņas raksturojis kā pierādījumu nelojalitātei prezidenta administrācijas cilvēku vidū.

Trampa republikāņu sabiedrotais Maiks Hakabī rosinājis ģenerālprokuroru Džefu Sešonsu atlaist Rozenstainu. Ja Sešonss nepakļaujas, Trampam būtu jāatlaiž abi, norādījis Hakabī.

LA.lv