×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Laikraksts: Asads mitinās uz karakuģa, kuru apsargā Krievija

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas prezidents Bašars al Asads dzīvo uz karakuģa, kur viņu apsargā Krievijas drošības dienesti, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, ziņo Saūda Arābijas laikraksts “Al Watan”.

Laikraksta sarunbiedrs arī stāstījis, ka Asads panācis vienošanos ar Krieviju par politiskā patvēruma piešķiršanu. Savukārt Beļģijas mediji, atsaucoties uz Saūda Arābijas izlūkdienesta pārstāvju teikto, informē, ka Sīrijas prezidents un viņa tuvākā loka cilvēki lielu daļu laika pavada Vidusjūrā uz kāda karakuģa klāja “Krievijas uzraudzībā”. Līdz ar Asadu uz karakuģa mitinās viņa ģimenes locekļi un tuvākie līdzgaitnieki, Saūda Arābijas laikrakstam “Al Watan” norādījis informācijas avots izlūkdienestā. Ja Asadam ir jāapmeklē Sīrija, viņš turp dodas helikopterā. Tomēr kuģi viņš pamet vien galējas nepieciešamības gadījumā. Asads mitinoties vai nu uz Krievijas, vai Sīrijas kuģa.

Tam, ka prezidents ir pārcēlies dzīvot uz kuģa, ir divi izskaidrojumi, norāda “Al Watan”. Pirmkārt, Asads neuzticas pats savai apsardzei. Otrkārt, ja režīma krišana kļūtu neizbēgama, atrodoties uz kuģa, prezidentam būtu vieglāk aizbēgt. Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+