Mobilā versija
+3.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
18. maijs, 2015
Drukāt

Laikraksts: Baltija ir mūsdienu Rietumberlīne

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltijas valstis ir mūsdienu Rietumberlīne, raksta vācu laikraksts “Die Welt”, rosinot izveidot vācu un poļu kaujas brigādi Kremļa agresijas apturēšanai.

Laikraksts prognozē, ka Krimas aneksija un Rietumu vājā reakcija tikai vairos Krievijas prezidenta Vladimira Putina apetīti, salīdzinot Rietumu sabiedrības pienākumu nosargāt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas brīvību ar Rietumberlīnes situāciju Aukstā kara laikā. “Austrumvācijā dislocētie 500 000 padomju kareivju varēja Berlīnē izvietotos 10 000 amerikāņu, britu un franču karavīrus sakaut divās dienās. Tomēr viņi nosargāja Rietumberlīnes brīvību, jo Maskavai bija skaidrs, ka Vašingtona rīkosies, ja kāds amerikāņu karavīrs kritīs no krievu lodes,” raksta avīze.

“Vai tagad atkal tā nevarētu būt? Vai Igaunija, Latvija un Lietuva nevarētu būt mūsdienu Rietumberlīne? Baltijas valstis uz to cer,” raksta avīzes komentētājs, norādot, ka Baltijas valstu tiekšanās uz trīs NATO bataljonu izvietošanu – pa vienam katrā valstī – “būtiski uzlabotu Baltijas valstu drošību un parādītu kungiem Kremlī, ka Rietumi nopietni uztver alianses locekļu aizsardzību”.

“Die Welt” rosina arī Vācijai uzņemties iniciatīvu un izveidot kopīgu vācu un poļu brigādi, kas atrastos Polijā. Šiem spēkiem varētu pievienoties arī citu NATO dalībvalstu karavīri, lai atturētu Putinu no tālākiem kaimiņvalstu zemes sagrābšanas mēģinājumiem.

Pievienot komentāru

Britu eksministrs: Krievija iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās (2)Tam, ka Krievija tiešā veidā iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās, ir skaidras liecības, Lielbritānijas parlamentā paziņojis bijušais Eiropas lietu valsts ministrs Kriss Braients. Nule
Draugiem Facebook Twitter Google+