×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Laikraksts: “Brexit” Dombrovskim dos lielu ietekmi pār bankām (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

No nākamā mēneša Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis pārņems arī Eiropas Savienības (ES) finanšu pakalpojumu komisāra pienākumus, jo pēc britu referenduma par izstāšanos no ES par atkāpšanos no amata paziņojis līdzšinējais komisārs Džonatans Hils no Lielbritānijas.

Lai kādas būtu turpmākās Lielbritānijas attiecības ar ES, Dombrovskis būs viens no nozīmīgākajiem noteikumu pieņēmējiem attiecībā uz Londonas finanšu centru Sitiju, uzsver britu laikraksts “Financial Times”.

Pamatojums tam ir tāds, ka ES amatpersonu un Sitijas pārstāvju ieskatā daudzi ES noteikumi Lielbritānijā paliks spēkā arī pēc jaunās bloka un Lielbritānijas vienošanās noslēgšanas. Tikmēr Lielbritānijas bankām jāņem vērā visi jaunie ES noteikumi, ja tās cer veikt darbību bloka teritorijā.

“Ja vien Lielbritānija nav gatava nodedzināt visus likumdošanas tiltus uz vienoto tirgu, Dombrovskis un viņa komisija, domājams, joprojām būs galvenie likumdevēji Sitijai,” uzsvēra juridiskās kompānijas “Clifford Chance” finanšu noteikumu jurists Saimons Glīsons.

“Financial Times” raksta, ka vairāki Sitijas baņķieri atzinuši, ka pirms Hila demisijas paziņojuma nekad pat nebija dzirdējuši par Dombrovski.

Laikraksts norāda, ka Dombrovskim uzņemties jaunus pienākumus nemierīgos laikos nav nekas jauns. 2009.gadā viņš uzņēmās vadīt Latvijas valdību ekonomiskās lejupslīdes un pieaugoša bezdarba apstākļos.

“Vienotību” pārstāvošais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš uzsvēra “Financial Times”, ka konkurenti toreiz pakāpušies malā un atdevuši Dombrovskim “karstu kartupeli” – virzot Latviju cauri sāpīgai taupības pasākumu programmai. Dombrovskis pats ir izteicies, ka “viņš tika lūgts pacelt pie viņa kājām novesto varu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kāpēc tikai “dos” ?
    Viņam jau tūkstošiem gadu IR ietekme !

  2. Āzim āža amatu!

  3. Dambraušķis ar savā TUĀm nodeva Latviju. Kolonizācija turpinas.

  4. Izsepteja Latviju ar savu “veiksmes stastu”, tagad izseptes visas ES bankas…

  5. O, vē !

Draugiem Facebook Twitter Google+