×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Laikraksts “Diena” pārtraucis sadarbību ar žurnālistu Māri Zanderu (9)

Foto LETAFoto LETA

Māris Zanders

Laikraksts “Diena” ir pārtraucis sadarbību ar žurnālistu Māri Zanderu, kurš no 1.janvāra “Dienā” vairs nestrādā, apstiprināja laikraksta galvenais redaktors Gatis Madžiņš.

Viņš sacīja, ka “Diena” darba attiecības ar Zanderu pārtraukusi pēc abpusējas vienošanās, taču plašāk iemeslus, kāpēc Zanders “Dienā” vairs nestrādās, nekomentēja.

Zanders aģentūrai LETA sacīja, ka juridiski darba attiecības pārtrauktas pēc abpusējas vienošanās, taču viņam joprojām nav skaidrs, kādi bija iemesli sadarbības pārtraukšanai. Pēc Zandera teiktā, Madžiņš solījis viņam vēlāk paskaidrot, kādi bijuši apstākļi šāda lēmuma pieņemšanai.

“Šajā stāstā ir divas pozīcijas vienlaicīgi. Viena ir tā, ka es īsti nesapratu notiekošo, ja gribam būt precīzi. No otras puses, es visu mūžu esmu strādājis privātās kompānijās un vismaz manā ieskatā privātu kompāniju vadībai ir tiesības pieņemt lēmumus, kādus tās uzskata par vajadzīgu. Es vienmēr to respektēju pat, ja man tas nav kā cilvēkam sevišķi patīkami,” teica Zanders, piebilstot, ka par sadarbības pārtraukšanu uzzinājis 29.decembrī un par to nav priecīgs, taču nav arī aizvainots par tādu pavērsienu, jo respektē “Dienas” vadības lēmumu.

Zanders turpinās iesākto darbu “Satori”, “Kapitāls” un “Rīga TV24”, kā arī meklēs citas iespējas darboties mediju vidē.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

  Un, arī: “Lai redzētu to, kas notiek degungalā, vajadzīga nepārtraukta piepūle.” ?

  / Džordžs Orvels vai īstajā vārdā Eriks Arturs Blērs, 25.06.1903. ~ 21.01.1950., leģendāri pravietiskā rakstnieka izcilākie darbi – “Dzīvnieku ferma” un “1984”. /

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “Latvijas mediju vidē ir virkne mūžsenu un ar to visai negribīgu un max. novēlotu modernizēšanos jaunienākušu problēmu, bet galvenais mediju vides hroniskās problemātikas iemesls saistāms ar Latvijas mazo un valodiski sadalīto tirgu šajā izmirstošajā valstī, kurā grūti finansiāli darboties kvalitatīviem medijiem, pēc kuriem, pie tam vēl, arī ir mazs un arvien sarūkošāks pieprasījums šīs valsts sabiedrībā. No tā izriet virkne problēmu, kas saistītas ar žurnālistu atalgojuma sistēmu, žurnālistu vēlmi migrēt uz PR sfēru, valsts pārvaldi vai biznesu, mediju pietāti pret reklāmdevēju, mediju (NE)spēju investēt pētniecībā, un pat vienkārši saturiski vai vizuāli ar ārvalstu medijiem konkurētspējīgā produktā.” … ( apt.cit.vied.aut. – žurnāliste Baiba Lulle, publikācija “Medijprati Putni gaidot.”, 25.02.2015., “NRA” )
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Es nemaz nebrīnos,jo nevar “Diena”angažēt žurnalistu,kuram nav prokermlisks skats vai oligarhisks ,uz dzīvi LV u.c.Brīnos,ka tik ilgi vēl piecieta.Bet ne velti es pēc 2-u mēn.proves pat ar Zanderu,atteicos no šīs lapeles.Cik daudz mums “latvisku” “Vestji” !Turas vien “L.A.”un “IR”Radio,TV arī krievu pārņemta.Velna milti,kas notiek ar Latviju?Kapēc Vējoni neuztrauc tas,ka LATVIETIS te nejūtas kā MĀJĀS ???Kā lai jūtas,ja politikā vieni latvju politklauni un kangari?!

 3. Patīkama ziņa. Sen jau bija laiks to m—i aizvakt!!!!!!!!

 4. Dienā vispār vairs ir tikai viena profesionāla žurnāliste, Ināra Egle. Šis jau nu arī nebija nekāda vērtība, nezinu, kurš viņa murgus lasīja

 5. Man ir zel, jo sis ir ists lettu pedinu pratnieks, kas raksta prieks mulkiem. Nupat samuldejas par postpatiesbu. Latviesiem der mulkis. Diena nozelos, ka neizmanto so pedinu.

 6. Kāpēc Zanders lobēja Mulberry group? Tas tak nebija naivuma dēļ… Es arī Zanderam vairākas reizes to jautāju, bet viņs neuzskatīja par vajadzīgu pagodināt ar atbildi.
  Tie, kuri nesaprot, par ko es runāju, varat interneta arhīvos sameklēt: “Multimiljonāra (ne sevišķi jautrie) piedzīvojumi Latvijā.” (Māris Zanders, “Nedēļa”, rubrika: “Nedēļas cilvēks”, 18.12.2006.)

 7. Ļoti žēl, ka sakarīgs žurnālists tiek izstumts no ”Dienas”. Dubults zaudējums būs, ja viņa vietā paņems ”Krautmaņa” tipa cilvēciņu. Beigšu abonēt ”Dienu”, ja tajā paliks tikai daži godīgi, gudri, profesionāli žurnālisti. Andris Vītols, Rīgā

 8. lemberga avīzei nepatīk nevadāmi brīvdomātāji pludmales čībās

Draugiem Facebook Twitter Google+