×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. decembris, 2016
Drukāt

Laikraksts: Krievija iejaukusies ASV prezidenta vēlēšanās, lai palīdzētu Trampam uzvarēt (4)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) slepenā vērtējumā konstatējusi, ka Krievija bija iejaukusies ASV prezidenta vēlēšanās, lai palīdzētu Donaldam Trampam uzvarēt, piektdien ziņoja laikraksts “Washington Post”, atsaucoties uz
amatpersonām, kurām sniegtas attiecīgas ziņas.

Baltais nams pirms tam paziņoja, ka ASV prezidents Baraks Obama pieprasījis izlūkdienestiem veikt “visaptverošu pārbaudi” par 2016.gada priekšvēlēšanu laikā notikušajiem kiberuzbrukumiem. ASV Kongresa demokrāti vērsuši spiedienu pret Balto namu, pieprasot atklāt Kongresam vai visai sabiedrībai detaļas par Krievijas kiberuzbrukumiem un dezinformāciju vēlēšanu laikā.

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps ir noraidījis “Washington Post” minēto CIP slēdzienu par Krievijas iejaukšanos.

“Tie ir tie paši cilvēki, kuri sacīja, ka Sadamam Huseinam ir masu iznīcināšanas ieroči,” piektdienas vakarā paziņoja Trampa pārejas komanda.

“Vēlēšanas beidzās pirms ilga laika ar vienu no vēsturē lielākajām uzvarām Elektoru kolēģijā. Tagad ir laiks doties tālāk un “Atkal padarīt Ameriku diženu”,” teikts Trampa komandas paziņojumā.

“Washington Post” ziņoja, ka ar Maskavu saistīti cilvēki piegādājuši vietnei “WikiLeaks” hakeru iegūtas e-pasta vēstules, tostarp Demokrātu nacionālās komitejas un Hilarijas Klintones kampaņas vadītāja rakstītās.

“Izlūkošanas kopienas vērtējums ir tāds, ka Krievijas mērķis šeit bija atbalstīt vienu kandidātu pret otru, lai palīdzētu Trampam tikt ievēlētam,” laikraksts citēja augstu ASV amatpersonu, kas pagājušonedēļ tikusi informēta par šī vērtējuma izklāstu senatoriem.

Daži jautājumi tomēr palikuši bez atbildes un CIP vērtējums ne tuvu nav oficiāls vērtējums, ko būtu izstrādājušas visas 17 ASV izlūkošanas aģentūras.

Izlūkdienesta aģentiem, piemēram, nav pierādījumu, ka Krievijas ierēdņi būtu norīkojuši kādas konkrētas personas piegādāt vietnei “WikiLeaks” hakeru iegūtās demokrātu e-pasta vēstules.
“WikiLeaks” dibinātājs Džuljens Asanžs ir noliedzis jebkādu saistību ar Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tu pats sāc ārstēties pie veterināra, ja nesaproti manu komentāru!

  2. šī ir tā dēvētā ‘pseidoziņa’?

  3. PASAKIET KAUT VIENU JOMU CITU VALSTU DZĪVĒ, KUR NEBŪTU TĀ VAI CITĀDI IEJAUKUSIES KRIEVIJA???????????? IT ĪPAŠI NO TĀS AMBĪCIJĀM CIEŠ VISAS KRIEVIJAS KAIMIŅU VALSTIS! Mēs nebūsim izņēmums ne pašvaldību, ne Saeimas vēlēšanu laikā. Varēsiet uzskaitīt, cik pašvaldībās vadītāja amatā būs SC mērs! Un tā uz priekšu, līdz visa Latvija būs zem SC! LAI TIKAI SAEIMA UN VALDĪBA TURPINA GLUDINĀT SC CEĻU UZ LATVIJAS PĀRVALDĪŠANU! TURPINIET PLĒSTIES UN MAZGĀT NETĪRO VEĻU PUBLISKĀ TELPĀ UN TAD BŪS KĀRTĪBĀ!

Draugiem Facebook Twitter Google+