×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Laikraksts: Krievijā pirmdien var tikt bloķēta piekļuve “Vikipēdijai” (2)

Ekrānšāviņš no wikipedia.orgEkrānšāviņš no wikipedia.org

Krievijas mediju darbību uzraugošā institūcija “Roskomnadzor” jau pirmdien var bloķēt piekļuvi interneta enciklopēdijai “Vikipēdija” Krievija teritorijā, ja netiks izpildīta prasība aizvākt rakstu ar informāciju par narkotiku izgatavošanas paņēmieniem, ziņo laikraksts “Izvestija”.

“Lēmums “Roskomnadzor” jau ir pieņemts, tomēr šī iestāde vēl arvien grib atrisināt konfliktu ar “Vikipēdijas” Krievijas pārstāvniecību bez radikāliem pasākumiem,” raksta “Izvestija”.

Ziņu avots valdībā pavēstīja laikrakstam, ka “Roskomnadzor” būs spiesta rīkoties Krievijas likumdošanas ietvaros, ja šī interneta resursa administrācija neuzklausīs ierēdņu prasības.

“Vikipēdijas” Krievijas sadaļas direktors Vladimirs Medeiko paskaidroja, ka bloķēšanas gadījumā lietotāji Krievijā tomēr nepaliks bez ierastās interneta enciklopēdijas, jo “ir daudz paņēmienu bloķētu vietņu nolasīšanai”.

“Izvestija” atzīmē, ka “Vikipēdijas” darbības laikā “melnajā sarakstā” tikuši iekļauti 30 raksti, tai skaitā 18 par narkotikām, 11 par pašnāvībām un viens par tiesu lēmumiem. 26 no šiem rakstiem pašlaik ir izslēgti no “Vikipēdijas” reģistra.

“Roskomnadzor” ceturtdien nosūtīja “Vikipēdijas” administrācijai prasību aizvākt rakstu ar informāciju par narkotiku izgatavošanas paņēmieniem, citādi šis interneta resurss tiks bloķēts visā Krievijas teritorijā.

Tā kā saskaņā ar “Vikipēdijas” administratoru lēmumu šis interneta resurss darbojas uz HTTPS protokola pamata, kurš nepieļauj ierobežojumus piekļuvē atsevišķām lappusēm, Krievijā tiks bloķēta visa “Vikipēdija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. lai vinji dziivo pashi savos ..!

  2. Nabaga Vova! Nobijies no Vikipedijas. Tā laikam izģērbusi to .. GLUŽI PLIKU. AGRĀK RĀDIJA PUSPLIKU..

    Kad atnāks krieviņiem tie laiki,
    ko citas tautas tagad redz?
    Kad zudīs Vovas un citi muļķi,
    ko mēslainē vien redz?

Draugiem Facebook Twitter Google+