×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Laikraksts: Magoņa lietā pieminētajam miljonāram ir plaši kontakti Latvijas politiķu vidū (2)

Foto- LETAFoto- LETA

Valsts kompānijas “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušā LDz prezidenta Uģa Magoņa iespējamās kukuļošanas saistībā pieminētajam igauņu uzņēmējam un miljonāram Oļegam Osinovskim ir plaši kontakti Latvijas politiķu vidū, piektdien laikrakstā “Diena” raksta žurnāliste Agnese Margēviča.

Ar pusmiljonu eiro atceļā no Igaunijas aizturētais Magonis nav vienīgā ietekmīgā Latvijas amatpersona, kuras numurs ierakstīts Igaunijas bagātākā cilvēka Osinovska telefonā.

Viņa “kolekcijā”, kā izpētīja “Diena”, izrādās, ir gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs, viņa padomnieks Ēriks Teilāns un “Saskaņas” deputāts Andrejs Elksniņš, gan “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa un šīs partijas politiķis Dzintars Zaķis. “Vai šie politiskie kontakti šobrīd tiek izmantoti, lai “atvieglotu” lietas izmeklēšanu, paliek atklāts jautājums, tāpat kā tas, vai no Osinovska saņemtie 500 000 eiro bija plānoti LDz šefam par, iespējams, sadārdzinātu daudzmiljonu iepirkumu,” raksta “Diena”.

Uz to, ka Magonim apkārt ir cilvēki ar “milzīgu ietekmi un sakariem”, kas var tikt izmantoti izmeklēšanas apgrūtināšanai, atklāti norādīja Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns, skaidrojot savu 21.augusta lēmumu paturēt apcietinājumā Magoni. Atšķirībā no Magoņa Osinovskim pārmetumi izmeklēšanas kavēšanā nav izvirzīti un viņa pārvietošanās nav ierobežota, lai arī pirms divām nedēļām Latvijas vēstniecībā Tallinā viņu vairākas stundas izjautāja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji, liecina laikraksts rīcībā esošā informācija.

“Diena” vēsta, ka Osinovskis ir pieradis biznesa jautājumus risināt tiešos kontaktos, tāpēc bieži viesojies Latvijā, tiekoties ar politiķiem no plaša partiju spektra, drošā solī dodoties uz sarunām Satiksmes ministrijā (SM), pusdienojot Rīgas restorānos ar politiķiem, neafišētāk tiekoties sev iecienītajā Rīgas vai Tallinas lidostā.

Pērn jūlijā, Saeimas priekšvēlēšanu laikā, kas ir īpaši jūtīgs kontaktiem ar uzņēmējiem, jo partijas meklē finansējumu kampaņām, Osinovskis ticies ar toreizējo aizsardzības ministru Vējoni, apspriežot sev pastarpināti piederošās “Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas” (DLRR) iespējas saņemt daudzmiljonu pasūtījumu no Aizsardzības ministrijas (AM), noskaidroja “Diena”. Tagad Vējonis no pazīšanās ar Osinovski cenšas norobežoties, divu dienu laikā ar preses dienesta starpniecību papildinot savas atbildes par tikšanās apstākļiem un tēmām, apgalvodams, ka neatceras, vai pie sarunu galda ar rūpnīcas vadību sēdējis arī Igaunijas bagātākais cilvēks. Tas šķiet maz ticami gan Osinovska statusa dēļ, gan tāpēc, ka, pēc “Dienas” rīcībā esošās informācijas, tikšanos ar Vējoni Osinovskis organizējis pats personiski.

Laikraksts vēsta, ka vēl agrāk ziemā Osinovskis kādā Rīgas restorānā ticies ar Rīgas mēru un “Saskaņas” līderi Ušakovu, un kontaktus Igaunijas miljonārs uztur arī ar mēra padomnieku Teilānu, par kuru tiek runāts kā par finansējuma piesaistītāju partijai, lai gan oficiāla statusa “Saskaņā” Teilānam nav.

Pēdējo nedēļu laikā jau pēc Magoņa aizturēšanas ar Osinovski ir ticies “Saskaņas” politiķis Elksniņš. Saeimas deputāts ar Osinovski redzēts, pastaigājoties un runājot Tallinas lidostā, un “Dienai” aculiecinieku stāstīto nenoliedza. No Latgales ievēlētais Elksniņš apgalvo, ka ar Osinovski ticies, jo viņam “rūp Daugavpils rūpnīcas liktenis, kuras slēgšana var bez darba atstāt ap 800 cilvēku”. Osinovskim DLRR dēļ ir svarīgi uzturēt labas attiecības ar Latgalē ietekmīgo “Saskaņu”.

“Esmu pirmo un vienīgo reizi viņu saticis Rīgā ziemā vai pavasara sākumā, neatceros precīzi. Saskrējāmies vienā restorānā, iepazināmies. Pieklājības saruna. Mums nav kopēju tematu, ko apspriest vai par ko runāt. Es labi pazīstu viņa dēlu [Jevgeņiju Osinovski], kurš vada Igaunijas sociāldemokrātisko partiju. Caur dēlu pastarpināti esmu pazīstams ar tēvu,” attiecības ar Osinovski apraksta Ušakovs. Tāpat kā citi, arī Saskaņas līderis iespējamu finansējuma saņemšanu no Osinovska nekomentē, bet par Teilāna darījumiem ne ar vienu uzņēmēju viņš neinteresējoties. Ušakovam neesot “ne jausmas, vai viņiem ir vai nav kādu darījumu ar Osinovski”. Teilāns un Zaķis bija vienīgie, kas uz “Dienas” jautājumiem neatbildēja vispār.

“Ņemot vērā, ka Osinovskis pilnīgi noteikti ir persona, kura iesaistīta kriminālprocesā, tad jebkuras informācijas sniegšana no valsts amatpersonu puses par šo personu var tikt tulkota kā publisku signālu došana tiesību sargājošām institūcijām, ko es neuzskatu par pareizu,” laikrakstam, atsakoties skaidrot, kādos apstākļos un kādos jautājumos tikusies ar Magoņa lietā iesaistīto Osinovski, atbildēja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, savā komentārā netieši atzīstot, ka ietekmes iespējas uz to politiķiem pastāv.

“Dienai” tomēr ir izdevies noskaidrot, ka ar Āboltiņu Osinovskis privātā kārtā aci pret aci ticies aizvadītajā vasarā. Tas bija jūtīgs laiks ne tikai priekšvēlēšanu kampaņas dēļ, bet arī brīdis, īsi pirms kura tika pieņemts politisks lēmums par “Pasažieru vilciens” valdes nomaiņu un jauno pasažieru vilcienu iepirkuma izbeigšanu bez rezultāta.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāpēc esam tur kur esam. Kamēr šie savas zemes pārdevēji būs pie teikšanas,neko labu nesagaidīsim.

  2. KĀPĒC NETIEKAM NE NO VIETAS UZ LABO PUSI NEVIENĀ JOMĀ!!! VISS SKAIDRS, JAUTĀJUMU NAV!!! Palēnām noslēpumu plīvuri krīt…Ne velti šie ļautiņi tā lecas un uzvedas…ĻOTI TRAKI, KA ESAM TIK KORUMPĒTI!!?

Draugiem Facebook Twitter Google+