×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Laikraksts: neizmaksāto algu dēļ Krievijā sākas strādnieku streiki (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Neizmaksāto algu dēļ Krievijā ir sākušies strādnieku streiki, vēstīja laikraksts “The New York Times”.

Neizmaksātās vai aizkavētās algas Krievijā uz 1.aprīli sasniedza 2,9 miljardus rubļu (51 miljons eiro), liecina Krievijas Statistikas dienesta dati. Tas ir par 15% vairāk nekā pirms gada, bet eksperti uzskata, ka tas pilnībā neatspoguļo to algas samazinājumu, ko strādnieki ir piedzīvojuši ekonomiskās lejupslīdes laikā, ko izraisījis naftas cenu kritums, rubļa vērtības samazināšanās un Rietumu sankciju ietekme.

Krievijas kompānijas cenšas neatlaist darbiniekus, lai nebūtu jāizmaksā atlaišanas pabalsti, vai lai izvairītos no amatpersonu kritikas par bezdarba līmeņa pieaugumu viņu apgabalos. Šobrīd ekonomisko grūtību laikā daudzi strādnieki strādā bez atalgojuma, vai dodas neplānotos “atvaļinājumos”.

Neapmierinātību ar neizmaksātajām algām uz laiku mazināja nacionālais lepnums pēc Ukrainas sastāvā esošās Krimas aneksijas pērnā gada martā un Krievijas televīzijas paziņojumi, ka ekonomiskās grūtības ir nenovēršama cena par Krievijas interešu aizstāvību. Tomēr pēc mēnešiem ilgām ekonomiskajām grūtībām strādnieki Krievijā sāk protestēt pret neizmaksātajām algām.

Vairums protestu Krievijas prezidenta Vladimira Putina valdīšanas laikā ir bijuši politiska rakstura, pret kuriem režīms vērsās ar dažādiem ierobežojošiem pasākumiem. Tomēr tagad protestētāji sāk izvirzīt finansiālas prasības, kurām valdībai būs lielas grūtības atrast vieglus risinājumus kamēr turpināsies ekonomiskā lejupslīde un naftas cenas būt zemas.

Aizbaikāla novada laikraksti vēstīja par skolotāju streiku šajā Ķīnas pierobežas reģionā. Streiks notika, neskatoties uz to, ka novada gubernators aicināja skolotājus turpināt strādāt bez maksas patriotisku apsvērumu dēļ. Streiki notikuši arī Kačkanarskas metalurģiskajā rūpnīcā Urālu kalnos un “Ford” rūpnīcā netālu no Igaunijas robežas, kā arī citās vietās.

Skolotāju streiki Krievijā nebija notikuši vairākus gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. bet kas šinī pašā mirklī notiek Kijevā,vai tu esi akls?

Draugiem Facebook Twitter Google+