×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. jūnijs, 2015
Drukāt

Laikraksts: Pentagons plāno Baltijā izvietot smago bruņojumu (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Pentagons vairākās Baltijas un Austrumeiropas valstīs plāno izvietot tankus, kājnieku kaujas mašīnas un citu smago bruņojumu, kā arī līdz 5000 karavīru, šādi cenšoties atturēt Krieviju no tālākas agresijas Eiropā, atsaucoties uz ASV un to sabiedroto amatpersonu teikto, sestdien vēstas laikraksts “The New York Times”.

“Tā ir ļoti nozīmīga politikas maiņa,” sacīja bijušais NATO sabiedroto augstākais komandieris Džeimss Stavridis. “Tā sniedz vērā ņemamu garantiju līmeni nervozajiem sabiedrotajiem, kaut gan, protams, nekas nav tik labi kā pastāvīgi uz vietas izvietots karaspēks.”

Salīdzinot ar bruņojumu, ko Krievija var izvietot līdzās šo NATO valstu robežām, bruņojums, ko Austrumeiropā un Baltijas plāno izvietot ASV, ir neliels, tomēr tā ir spēcīga zīme ASV saistībām, lai darbotos kā savaldītājs, līdzīgi kā Berlīnes brigāde darbojās pēc Berlīnes mūra krīzes 1961.gadā.

“Tas ir kā nogādāt NATO atpakaļ nākotnē,” sacīja bijusī Baltā nama un aizsardzības jomas amatpersona Džūljena Smita.

Ir ierosināts sabiedroto bāzēs izvietot bruņojumu, kas būtu pietiekams, lai apbruņotu 3000 līdz 5000 karavīru.

Pentagona priekšlikumam vēl ir jāsaņem ASV aizsardzības ministra Eštona Kārtera un Baltā nama apstiprinājums.

“ASV armija, konsultējoties ar mūsu sabiedrotajiem, turpina izvērtēt labākās vietas šo materiālu izvietošanai,” sacīja Pentagona pārstāvis sakariem ar presi pulkvedis Stīvens Vorens. “Šobrīd mēs vēl neesam pieņēmuši lēmumu, vai un kad šīs iekārtas tiks pārvietotas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Līdz ar amerikāņu armijas klātbūtni Baltijā, Krievija var aizmirst par savu ietekmi šajā reģionā, nemaz jau nerunājot par militārām provokācijām, citādi patiešām var dabūt pa zobiem. Savu spēku krievi visai drīz varēs izrādīt citur – ķīnieši jau noskatījuši Sibīriju un sākuši to kolonizēt, tikai neviens nezina, cik tālu viņi
  dosies Krievzemē?

 2. Latvijai ir ari draugi un tie nav Kremļa vodkas dzērāji Jūrmalas rautā…

 3. grafists, bet ne Antonijas ielas Atbildēt

  God bles America!
  DP varētu painteresēties par „sc“ biedru un kremļa lakstīgalu ienākumiem un dzīvesveidu.

 4. tik tūdaliņš nesaprot Atbildēt

  ka pirmais dabus ciest tieši šo asv rotaļietu dēļ, un asv atkal paliks maliņā, jo kautiņš notiks uz musu zemes nevis amišu

 5. latviju parvertis par napalma bumbu kodolmini kara lauku sis metals izkusis kopa ar jenkiem latviesi vienmer bijusi par mieru-jenki par karu visas pasauls zemes ar napalmu dedzina savus pretiniekus ne ilgi bus varoni kapu loti daudz latvija visadiem iekarotjiem….atceraties visus…..legionarus….no visas pasaules….

Draugiem Facebook Twitter Google+