×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

Laikraksts: pret ASV notiek plaša kiberspiegošanas kampaņa

Foto - AFPFoto - AFP

ASV izlūkdienesti secinājuši, ka pret ASV notiek plaša kiberspiegošanas kampaņa, kas apdraud valsts konkurētspēju, ziņo laikraksts “Washington Post”, atsaucoties uz vārdos nenosauktām amatpersonām.

Šāds secinājums ir izteikts Nacionālajā izlūkošanas vērtējumā – slepenā ziņojumā, kas atspoguļo ASV izlūkdienestu vienprātīgu viedokli. Šajā ziņojumā Ķīna ir raksturota kā valsts, kas visagresīvāk cenšas ielauzties ASV uzņēmumu un iestāžu datorsistēmās, lai iegūtu pieeju datiem, kas var tikt izmantoti ekonomiska labuma gūšanai. Kiberspiegošanu ekonomiska labuma gūšanai veic arī Krievija, Izraēla un Francija.

Ziņojumā kā visbiežākie kiberuzbrukumu mērķi ir minēti uzņēmumi enerģētikas, finanšu, informācijas tehnoloģiju, kosmosa un aeronautikas, kā arī autobūves jomās. Eksperti lēš, ka šī kampaņa nodarījusi ASV ekonomikai zaudējumus desmitiem miljardu dolāru apmērā. Laikraksts ziņoja, ka ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija mēģina vērsties pret komercnoslēpumu elektroniskām zādzībām, izsakot oficiālus protestus, izraidot diplomātus, nosakot ceļošanas un vīzu ierobežojumus, un iesniedzot sūdzības Pasaules tirdzniecības organizācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+