×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Laikraksts: Putins vēlēšanās ieguvis ap 50% balsu

putins10

Vladimirs Putins svētdien notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās ieguvis ap 50 procentiem balsu, ziņo laikraksts “Novaja Gazeta”, atsaucoties uz neatkarīgo novērotāju protokoliem.

Vairāku sabiedrisko organizāciju novērotāji apkopojuši sākotnējo vēlēšanu protokolu informāciju un to salīdzinājuši ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem. Novērotāji konstatējuši, ka Putina rezultāts svārstās ap 50 procentiem balsu, savukārt CVK apgalvo, ka Putins ieguvis 64 procentus. Izdevums norāda, ka runa ir par aptuveni 14 procentiem, kas pievienoti jau pēc iecirkņu slēgšanas, turklāt šajos protokolos nav atklāta informācija par dienas laikā notikušajām falsifikācijām, ko ir grūti dokumentēt un saskaitīt. Novērotāju datos nav ietverta informācija no “īpašā vēlēšanu režīma zonām” – Čečenijas, Ingušijas un Dagestānas -, kur vēlēšanu novērošana ir dzīvībai bīstams darbs. Atbilstoši laikraksta informācijai Putins Maskavā nav ieguvis vairāk par 40 procentiem balsu.

Laikraksts secina, ka Putins ir kļuvis par prezidentu tikai atbilstoši CVK priekšsēdētāja Vladimira Čurova un Čečenijas līdera Ramzana Kadirova versijām. nVienlaikus izdevums norāda, ka otrajā kārtā Putins uzvarētu arī atbilstoši pilsoniskās sabiedrības viedoklim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+