×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Laikraksts: Romas pāvests atkāpjas kompromitējošu ziņu dēļ

Foto - AFPFoto - AFP

Romas pāvesta Benedikta XVI gaidāmās atkāpšanās patiesais iemesls ir kompromitējošas ziņas par kardināliem, no kuriem vairāki atmaskoti homoseksuālismā vai Romas katoļu baznīcas līdzekļu izlaupīšanā, apgalvojis Itālijas laikraksts “Repubblica”.

Laikraksts ziņo, ka Romas katoļu baznīcas vadītājs 17. decembrī saņēmis simtiem lappušu biezu ziņojumu, kurā bija kompromitējošas ziņas par ietekmīgiem Vatikāna kardināliem. “Repubblica” izteica pieņēmumu, ka šī ziņojuma mērķis bija šantažēt pāvestu un tieši tā dēļ viņš paziņojis par 28. februārī gaidāmo demisiju. “Repubblica” atgādināja, ka pāvestam jau agrāk bijis zināms par garīdznieku pārkāpumiem. 11. oktobrī, godinot bijušā pāvesta Jāņa XXIII piemiņu, Benedikts XVI uzrunā ticīgajiem sacīja, ka “cilvēciskas vājības sastopamas arī baznīcā”. “Arī tā Kunga druvā ir nezāles, un arī Svētā Pētera tīklā nonāk sliktas zivis,” toreiz sacīja pāvests.

Laikraksts ziņoja, ka Vatikāns jau izveidojis īpašu komisiju spāņu kardināla Huliana Heransa vadībā, lai pārbaudītu šī ziņojuma datus, bet ar šīs pārbaudes rezultātiem būs jāstrādā jaunam pāvestam. Oficiāli ziņu avoti Vatikānā atteicās apstiprināt vai noliegt informāciju par šādu ziņojumu.

11. februārī Benedikts XVI paziņoja par savu atkāpšanos no Romas pāvesta amata 28. februārī. Kā iemeslu aiziešanai no amata 85 gadus vecais pāvests minēja to, ka lielā vecuma dēļ viņam vairs neesot spēka vadīt Romas katoļu baznīcu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+