Pasaulē

Laikraksts: Sīrijas ziemeļos aizturētas 800 “Islāma valstij” pievienojušās sievietes0

Foto – AFP/LETA

Sīrijas kurdu kontrolētajos valsts ziemeļu reģionos aizturētas aptuveni 800 sievietes, kuras pievienojušās džihādistu grupējumam “Islāma valsts”, sestdien vēsta Vācijas laikraksts “Die Welt”.

Avīze atsaucas uz cilvēktiesību aizstāvības organizācijas “Human Rights Watch” (HRW) eksperta Nadima Hurija teikto, ka aizturēto 800 sieviešu vidū ir 15 vācietes. “Islāma valsts” sievietes ir pavisam no 40 valstīm, ieskaitot Kanādu, Franciju, Turciju un Austrāliju.

Sievietes ar saviem bērniem atrodas vairākas nometnēs reģionā. “Šīs sievietes ir ļoti smagā situācijā,” sacīja Hurijs. “Apstākļi nekādā ziņā nav labi mazajiem bērniem.” Aizturētās sievietes vēlas atgriezties mājās, pat ja tādēļ nāksies stāties tiesas priekšā, viņš piebilda.

Arī Irākas spēki aizturējuši vairākas ārvalstu pilsones, kad padzina “Islāma valsti” no Irākas ziemeļiem.

Pēc tam, kad “Islāma valsts” 2014.gadā sagrāba plašas teritorijas Irākā un Sīrijā, simtiem radikāli noskaņotu cilvēku no Eiropas devās uz konflikta zonām, lai pievienotos šim grupējumam.

Pēdējo mēnešu laikā “Islāma valsts” ir cietusi smagus zaudējumu, un tās ietekme, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir ievērojami sarukusi.

LA.lv