×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Laikraksts: uz britu vēstniecības jumta Berlīnē izvietota izspiegošanas ierīce (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Reaģējot uz laikraksta “The Independent” ziņām, ka Britānijas vēstniecībā Berlīnē darbojas sarunu noklausīšanās ierīces, Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle pie sevis izsaucis britu vēstnieku Vācijā Saimonu Makdonaldu.

Britānijas vēstniecības ēka, kurā, domājams, izvietotas izspiegošanas ierīces, atrodas netālu no Vācijas parlamenta nama un kancleres Angelas Merkeles biroja. Laikraksts “The Independent”, atsaucoties uz Edvarda Snoudena nopludinātajiem dokmentiem, paziņojis, ka izspiegošanas ierīces novietotas uz Britānijas vēstniecības jumta. Pēc šīs informācijas nonākšanas publiskajā telpā Vācijas ārlietu ministrs Vestervelle pie sevis izsauca Makdonaldu, brīdinot viņu, ka izlūkdatu ievākšana no diplomātiskajām ēkām ir starptautisko likumu pārkāpums. “The Independent” norāda, ka šī, domājams, ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Vācijas ārlietu ministrs pie sevis izsaucis britu vēstnieku, viņam prasot tūlītējus paskaidrojumus.

Britānijas premjerministra Deivida Kemerona pārstāvji sarunās ar britu medijiem mēģinājuši mazināt šī skandāla nozīmi, sakot, ka Makdonalds tika “ielūgts” uz Vācijas Ārlietu ministriju. “Kemeronam ir lieliskas attiecības kā ar Merkeli, tā ar viņas valdību. Un šīs lieliskās attiecības tādas būs arī nākotnē,” paziņoja Kemerona runasvīrs. Tiesa, kāds vārdā nenosaukts britu diplomāts, kurš vēl nesen strādāja Britānijas vēstniecībā Berlīnē, laikrakstam “The Independent” nule atklātībā nākušo informāciju par noklausīšanās ierīču atrašanos vēstniecības ēkā nodēvēja par “ārkārtīgi apkaunojošu”.

Pagājušajā mēnesī Vestervelle pie sevis izsauca arī ASV vēstnieku Berlīnē, jo atklājās, ka Savienoto Valstu izlūkdienesti pārtvēruši Merkeles mobilā telefona sarunas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kurs tur zina, kas uz vēstniecības jumta ir izvietots. Piekļuves ta nevienam nav. Abet žurnālisti var gvelzt visu, kas nāk prātā.

  2. Spiego visi. Jo lielāka un bagātāka valsts, jo vairāk spiegu var uzturēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+