×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. februāris, 2015
Drukāt

Laikraksts: Vācija atsakās piegādāt Lietuvai modernas bruņumašīnas (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas federālā valdība noraidījusi Lietuvas lūgumu piegādāt tai modernās bruņumašīnas “Boxer”, svētdien vēsta laikraksts “Welt am Sonntag”.

Vācijas Aizsardzības ministrijā ziņu aģentūrai DPA apstiprināja laikrakstā publicēto informāciju.

“Bundesvēra bruņoto transportlīdzekļu nodošana vai arī tādu mašīnu tālākpārdošana, kuras tiks ražotas tuvākajos gados, nav paredzēta,” laikraksts citē Aizsardzības ministrijas pārstāvja teikto.

Atbilstoši viņa sacītajam Vācija kopumā “pozitīvi vērtē Lietuvas bruņoto spēku modernizāciju, ņemot vērā pieaugošās vajadzības, kas ir saistītas ar NATO dalībvalstu drošību”, un tā centīsies atbalstīt Lietuvu “iespējamā robežās”.

Lietuvai bruņumašīnu piegādes atteiktas, jo ir jāgādā par Bundesvēra vajadzību apmierināšanu.

Lēmums izpelnījies Vācijas “lielās koalīcijas” partiju militāro ekspertu nopēlumu.

Sociāldemokrāts Rainers Arnolds norādīja, ka Vācijas interesēs ir “nostiprināt NATO Baltijas valstu partneru iespējas”, tā labā darot visu, atskaitot sauszemes karaspēka nosūtīšanu uz šo reģionu.

Ņemot vērā pieaugošos Krievijas draudus, Baltijas valstis ir jāatbalsta tik lielā mērā, cik tas ir iespējams, izrādot pretimnākšanu to centiem iegādāties bruņutransportierus “Boxer”, sacīja Kristīgi sociālās savienības Bundestāga deputāts Florians Hāns.

Februāra sākumā NATO pieņēma lēmumu par alianses austrumu robežu nostiprināšanu, ātrās reaģēšanas spēku un jaunu komandpunktu izveidošanu, cita starpā arī Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Un vācu parāds baltiešiem? Atbildēt

  ““Bundesvēra bruņoto transportlīdzekļu nodošana vai arī tādu mašīnu tālākpārdošana, kuras tiks ražotas tuvākajos gados, nav paredzēta.”
  – – – – – – – – – – –
  Ja Izraēla prasīs, vācieši pārdos pat savu vecomāti.

 2. … VARBUT BUTU JAPARDOMA MANA NAKOSA AUTINA MARKA … PASINTERESES …!

 3. To mēs no viņiem varam sagaidīt:pērciet novecojušos,kas mums nav vajadzīgi.Rietumu sabiedrotie!

 4. Tas atbilst Putina – Merkeles norunai – Krievijai Polijas austrumi un vidus – Vācijai rietumi = analizē šo valstu darbošanos par bāzēm Baltijā un Polijā un lielo Vācijas ( Merkeles) pretdarbību tam Putina interesēs.

 5. Vēsture atkārtojas!

Draugiem Facebook Twitter Google+