×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Laikraksts: Viss 1998.gada “Tour de France” godalgoto braucēju trijnieks lietojis EPO

AFP/LETAAFP/LETA

Viss 1998.gada prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” godalgoto sportistu trijnieks lietojis aizliegto vielu eritropoetīnu jeb EPO, apgalvo Francijas laikraksts “Le Monde”.

Minētajā gadā par tūres uzvarētāju kļuva itālis Marko Pantani, kuram kopvērtējumā sekoja vācietis Jans Ulrihs un Bobijs Džulihs no ASV.

Pantani, kurš mira 2004.gadā 34 gadu vecumā, karjeras laikā dopinga lietošanā netika pieķerts, taču zināms, ka par viņa nāves cēloni kļuva kokaīna pārdozēšana.

Savukārt Ulrihs šīgada jūnijā atzinās bēdīgi slavenā “Puerto” dopinga skandāla ārsta Eufemiano Fuentesa pakalpojumu izmantošanā un regulārā asins pārliešanas veikšanā. Lai gan riteņbraucējs savu profesionālo karjeru beidza jau 2007.gadā, pērn Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) viņu atzina par vainīgu dopinga lietošanā, anulējot visus rezultātus kopš 2005.gada.

Savukārt Džulihs dopinga lietošanā atzinās pagājušā gada beigās.

“Le Monde” informāciju laidusi atklātībā, īsi pirms pirms Francijas parlamenta komisija plānoja nākt klajā ar sava pētījuma rezultātiem. Reaģējot uz Francijas Antidopinga aģentūras iniciatīvu un pausto vēlmi apkarot dopinga lietošanu valstī, Francijas parlaments iestājies par dopinga lietošanā pieķerto sportistu vārdu publiskošanu, lai arī atbildīgās komisijas pētījumu rezultāti balstās uz analīžu parametriem, kuri vairs nav pieejami to oriģinālajā formā.

Parlamenta ziņojumā apstiprināta Pantani un Ulriha vaina EPO lietošanā, kamēr Džuliha līdzdalība aizliegto vielu lietošanā nav apstiprināta.

Komisija liecību vākšanas laikā nopratinājusi kopumā 84 ar sportu saistītas personas. Līdzās riteņbraukšanai pētīta situācija ar dopinga lietošanas vēsturi arī regbijā, futbolā un tenisā.

Minētie rezultāti iegūti, salīdzinot 2004.gadā veiktās pārbaudes un anonīmiem 1998.gada pārbaužu rezultātiem.

Dopinga lietošanā 1998.gada “Tour de France” laikā tiek vainots arī francūzis Lorāns Žalabērs un vācietis Ēriks Cābels.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+