×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Laikraksts: Zviedrija pakļāvusies Krievijas militārajām prasībām (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zviedrija pakļāvusies Krievijas prasībām, lai tās iznīcinātāji gaidāmajās militārajās mācībās Baltijas jūras reģionā nenosēžas Igaunijā, ziņo Zviedrijas laikraksts “Expressen”.

Laikraksta rīcībā nonācis Zviedrijas Ārlietu ministrijas memorands, kurā teikts, ka “Zviedrijas lidmašīnas nenosēdīsies Igaunijas teritorijā un tas pats attiecas uz Somiju”. Dokumentā pieminēta Zviedrijas Ārlietu ministrijas kabineta sekretāres Annikas Sēderas pagājušajā trešdienā notikusī tikšanās ar Krievijas vēstnieku Zviedrijā Viktoru Tatarincevu, kurš bijis “apmierināts ar saņemto atbildi”.

Militārās mācības pēc ASV iniciatīvas Baltijas jūras reģionā ieplānotas šā gada martā un aprīlī, reaģējot uz Krievijas pieaugošajām agresīvajām aktivitātēm. Taču Krievija nav apmierināta ar gaidāmajām mācībām un pieprasījusi detalizētu informāciju no Zviedrijas un Somijas. “Expressen” rīcībā nonākušais dokuments arī atklāj, ka Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrēma un Somijas ārlietu ministrs Erki Toumioja apspriedušies par militārajām mācībām. Valstrēma svētdien avīzei noliedza dalību diskusijās par gaidāmajām militārajām mācībām. “Mācības ir Zviedrijas Bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas pārziņā. Jebkādi jautājumi par šīm mācībām jāuzdod viņiem,” teikts ministres e-pasta vēstulē laikrakstam.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai tiešām viņi no pēdējo divu gadsimtu Eiropas vēstures vēl nav apguvuši to patiesību, ka savu bikšu piečurāšana nav izglābusi nevienu valsti no uzglūnošas laupītāju ordas?

  2. Labāk laikus zināt, uz kuru no kaimiņiem grūtā brīdī varēs paļauties, uz kuru – nē. Sen pagājuši laiki, kad Zviedrija bija Eiropā respektējams militārs spēks. Tagad Zviedrija nespēj kontrolēt pati savus teritoriālos ūdeņus, ko apliecina pēdējo gadu notikumi.

  3. stulbe zviedri!? GĻĒVUĻI, PIELĪDĒJI, IZTAPOŅAS!? FUI TĀDUS BEZMUGURKAULNIEKUS!? Viņi bija tie, kas IZDEVA Krievijai mūs leģīonārus, ko no tādiem vispār var LABU gaidīt?????????? Gaidīt – tā būtu UTOPIJA!?

  4. Zviedri un Puukins vienaadi Atbildēt

    Mums nevajag uzpuutiigie zviedri.Pashi aizstaaveesim ,kaa ukraini.Bet Ukrainaa vismaz bija brunoti savaa teritorijaa.Puukins kluudiijaas ,ka viegli apeest ukrainu.

  5. Mīkstie – jau kapitulē pirms šaušanas. Ja Krievija pieprasīs kara bāzi Gotlandē? Sen jau tā doma ir. Paši skries par savu naudu iekārtot un bez mana izbrīna…

Draugiem Facebook Twitter Google+