×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Laikraksts: Zviedrijas SEB un Dānijas “Danske” runā par apvienošanos

SEB

Zviedrijas komercbanka SEB un Dānijas “Danske Bank” runā par iespējamu apvienošanos, kuras rezultātā izveidotos otra lielākā banka Ziemeļvalstu reģionā, atsaucoties uz Zviedrijas plašsaziņas līdzekļiem, vēstīja ziņu aģentūra “Reuters”.

 

Zviedrijas laikraksts “Dagens Industri” vēstīja, ka vienas piektdaļas SEB akciju īpašnieces kompānijas “Investor” vadītājs uzskata, ka banka ir pārāk maza, lai sacenstos ar “Nordea”, kas ir lielākā banka reģionā pēc tirgus vērtības.

“Danske Bank”, SEB un “Investor” atteicās sniegt komentārus par izskanējušo informāciju.

“Reuters” norādīja, ka jau kādu laiku ir izskanējušas spekulācijas, ka SEB un  “Danske”, kas cieta no nekustamo īpašumu burbuļa plīšanas un Dānijas lauksaimniecības sektora vājuma, varētu satuvināties laikā, kad Ziemeļvalstu reģiona bankas īsteno konsolidācijas pasākumus.

SEB un “Danske” ir līdzīga lieluma bankas. SEB pašreizējā tirgus vērtība ir 23,7 miljardu ASV dolāru (12,2 miljardu latu) apmērā, bet  “Danske” vērtība sasniedz 22,3 miljardus ASV dolāru (11,5 miljardus latu). “Nordea” tirgus vērtība ir 49,5 miljardi ASV dolāru (25,5 miljardi latu).

Analītiķi “Reuters” norādījuši, ka SEB un “Danske” varētu ietaupīt, apvienojot darbību Zviedrijas un Baltijas valstu tirgos, kā arī apvienojot galveno mītni, tomēr bankām varētu būt problēmas saņemt regulatoru piekrišanu darījumam, jo valstis cenšas ierobežot lielu finanšu kompāniju izmērus.

“Dagens Industri” pieļāva, ka SEB  grupas prezidente un izpilddirektore Annika Falkengrēna varētu pārņemt “Investor” vadību no Berjes Ēkhluma, bet “Danske” jaunais vadītājs norvēģis Tomass Borgens varētu kļūt par jebkāda veida apvienotās finanšu grupas vadītāju.

Spekulācijas par SEB un “Danske” apvienošanos sākās jau 2011.gada novembrī, kad Zviedrijas investorkompānija “Cevian” ieguva akcijas “Danske”, kuru apmēru tagad jau ir palielinājusi līdz 9%.

Tāpat tiek pieļauts, ka bankas varētu bez apvienošanās mēģināt samazināt izmaksas Baltijas valstu tirgos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+