Dabā
Laika ziņas

Pieturēsies saulains, bet būs auksts laiks: jaunākā prognoze0


Spelgonis februārī Rīgas ielās.
Spelgonis februārī Rīgas ielās.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Šodien uzņemtais satelītattēls sniedz norādes uz to, ka daudzviet sniega sega ir nokususi pavisam. Nedēļas otrajā pusē, pastiprinoties anticiklona ietekmei, mākoņu un nokrišņu kļuvis mazāk, un Latvijā ir atgriezies sals, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas izskaņā būtiskas izmaiņas nav gaidāmas – pieturēsies saulains, bet auksts laiks.

Naktīs gaisa temperatūra Latvijas austrumos pazemināsies līdz -11…-16 grādiem, vēl par 1-2 grādiem zemākas gaisa temperatūras iespējamas sestdienas un svētdienas naktīs, bet dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -1…-6, bet jau svētdien daudzviet gaisa temperatūra pārsniegs 0 atzīmi.

Lai gan kopumā mākoņu būs maz un spīdēs saule, dienas laikā veidosies nelielas gubu mākoņu joslas, līdz ar to iespējama lokāla snigšana. Pūtīs mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, kas jūras piekrastē būs brāzmains. Svētdien vējš pakāpeniski iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem.

Nākamās nedēļas laikā Latvijā zema spiediena ieplakas mīsies ar augsta spiediena atzariem, līdz ar to laika apstākļi būs mainīgi. Vairāk mākoņu un nokrišņu gaidāmi nedēļas sākumā un nedēļas otrajā pusē, bet sausāks un saulaināks – nedēļas vidū.

Gaisa temperatūra naktīs svārstīsies -1…-6 grādu robežās, bet nedēļas vidū tā pazemināsies līdz -5…-10 grādiem, Latvijas austrumos pat līdz -15…-16, bet dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -2…+3, atsevišķās dienās gaiss iesils pat līdz +5…+6.

LA.lv