×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Laiks būs kā Dziesmu svētkos

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā svētdien, 30. jūnijā, kad sāksies Dziesmu un deju svētki, būs mēreni silts ar gaisa temperatūru dienā no 19 līdz 21 grādam un īslaicīgu lietu un pērkonu, saka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna.

 

Šāds laiks turpināsies arī pirmdien. Taču no otrdienas laika apstākļi, visticamāk, mainīsies, un, lai gan naktīs joprojām būs no 15 līdz 17 grādiem silts, dienās smagajos tautastērpos ģērbtajiem būs jāpasvīst, jo būs no 24 līdz 26 grādiem karsts, lietus nelīs, debesis būs skaidras vai ar vasarīgiem mākoņiem.

Svētdien, 7. jūlijā, svētku noslēguma dienā, gan dalībniekiem, gan skatītājiem nebūtu jāpaļaujas tikai uz mātes Dabas labvēlību, bet jārēķinās, ka arī pats debesu tēvs Pērkons gribēs redzēt svētku kulmināciju un gluži sausā izsprukt var neizdoties.

Taču A. Vīksna atgādina, ka tās ir tikai prognozes, vasarā laika paredzēšana ir cimperlīga un grūti prognozēt 10 dienas uz priekšu, jo šajā sezonā laika apstākļi ir ļoti mainīgi.

Kā stāsta vairākkārtēja Dziesmu svētku dalībniece Ginta Ķeruka no Vidrižiem, kura gan vairs nepiedalās cienījamā vecuma dēļ, svētkos pieredzēta gan pamatīga svelme, gan lietus lijis kā no spaiņa, bet dziedātāji to uztvēruši kā dabas spēku svētību. “Atceros, vienos svētkos bija liels karstums un nomira kāds deviņdesmitgadīgs dziedātājs ar vārdiem, ka, par laimi, svētkos tomēr paspējis padziedāt. Citā reizē uznāca tik briesmīgs lietus, ka neglāba arī lietusmēteļi un izmirkām kā slapjas vistas. Bet tie ir Dziesmu svētki, kad slavinām dziesmu, cilvēkus un Latvijas dabu visā tās varenībā. Tagad ir arī majestātiskā Mārtiņa Brauna dziesma ar Raiņa vārdiem “Saule, Pērkons, Daugava”, kur ir arī vārdi “Zilzibeņu pērkons spēra, velniem ņēma atslēdziņu”,” piebilst G. Ķeruka.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+