Lasītāju viedokļi

Kādi ir studentu plāni pēc studiju pabeigšanas? 0

Andris Mukāns, 
studē elektro­tehnoloģiju datorvadību Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 2. kursā:
 “Kā vairākumam jauniešu, arī man pēc vidusskolas beigšanas nebija īstas skaidrības, ko darīt nākotnē. RTU atvērto durvju dienā apjautu, ka konkrētā studiju programma varētu būt man piemērota un interesētu. Šķita, ka pēc izglītības iegūšanas varētu būt labas darba perspektīvas. Arī pēc divu gadu studijām manas domas nav krasi mainījušās. Pagaidām studiju slodze visai liela, tāpēc darbam vienkārši neatliktu laika. Taču, līdzko bakalaura diploms būs kabatā, ķeršos pie darba meklējumiem. Apsveru iespēju paralēli darbam arī turpināt studijas maģistrantūrā. Karjeras dienās pārliecinājos, ka pēc manas specialitātes kadriem ir visai liels pieprasījums, tāpēc vismaz pagaidām šķiet, ka darbu atrast nevajadzētu būt problemātiski. Varēšu strādāt ar ražošanas uzņēmumu elektrotehnoloģiskajām iekārtām, arī transporta elektrotehnoloģijām. Sliktākajā gadījumā varēšu pildīt arī standarta elektriķa darba pienākumus. Prakse mums plānota tikai nākamgad, taču, cik man zināms, arī prakses iespējas manā jomā ir diezgan labas.”

Santa Voitkāne, 
studē bioloģiju Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātes maģistrantūrā:
 “Lai bioloģijā iegūtu pietiekami plašas zināšanas, ar bakalaura grādu diemžēl ir par maz, vajadzīgs vismaz maģistrantūras līmenis. Tāpēc bez lielas domāšanas arī nolēmu turpināt studijas. Patlaban par darbu īpaši nedomāju, jo galvenā prioritāte ir studijas. Manā jomā – zooloģijā un dzīvnieku ekoloģijā – pārsvarā pieejamas īstermiņa darba iespējas, respektīvi, darbošanās kādos konkrētos projektos. Pastāvīgu darba vietu var meklēt valsts institūcijās, taču to skaits ir visai ierobežots. Pēc studiju beigšanas varēšu strādāt pie fundamentāliem zinātniskiem pētījumiem vides aizsardzības un monitoringa sfērā u. tml. Atzīšos, nedomāju, ka atrast darbu šajā nozarē ir viegli. Pirms studijām biju saskatījusies “National geographic” un man likās, ka pēc augstskolas beigšanas viss būs fantastiski. Ilūziju spārnus nedaudz aplauzu, studējot otrajā kursā, kad apjautu – nākotne, iespējams, nebūs nemaz tik spoža, kā biju iztēlojusies. Taču ticu, ka situācija var mainīties, kamēr studēju maģistrantūrā. Var parādīties kādi jauni projekti un kontakti.”

Līva 
Burmistre, 
studē datorzinības LU Datorikas fakultātē 1. kursā:
 “Pēc studijām, visticamāk, meklēšu darbu IT jomā. Jau nākamajā mācību gadā būs prakses laiks, kad, iespējams, izdosies sevi labi parādīt kādā uzņēmumā un iegūt praktiskās iemaņas. Pieprasījums pēc IT speciālistiem šobrīd ir liels, un tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc to studēju. Mani tas arī interesē, turklāt šī profesija patlaban ir visai prestiža un labi atalgota. Jāatzīst, man ļoti tuva ir arī horeogrāfija un deja, kurā arī labprāt darbotos. Iespējams, nākotnē, IT jomā strādājot, sevi materiāli nodrošināšu un paralēli pievērsīšos dejai.”

Ansis 
Krūmiņš, 
studē starptautisko mārketingu un reklāmu Rīgas Stradiņa universitātē noslēguma kursā:
 “Tieši pēdējā pusgada laikā atklāju, ka reklāmas nozare ir tā, kurā es gribu darboties un sevi attīstīt. Taču reklāmas aģentūrās atrast darbu bez lielas pieredzes šajā jomā nav viegli. Tagad man par prieku pavērušies mazliet citi plāni – kāda projekta ietvaros ar studiju biedriem dibināsim savu uzņēmumu. Patiesībā tas būs ideāls variants, jo arī vissliktākajā gadījumā, ja nekāds bizness galu galā neiznāk, darbošanās uzņēmuma mārketingā un reklāmā būs neatsverama pieredze. Tā man paliks uz visiem laikiem. Man būs iespēja iziet visu mārketinga ciklu – sākot jau no produkta izstrādes un zīmola izveides. Ar studiju laikā noteikto divu nedēļu praksi, manuprāt, ir daudz par maz, tāpēc tagad pienācis laiks sākt krāt pieredzi.”

LA.lv