Latvijā
Novados

“Laiks satikties!” Inčukalna novada svētki sāksies ar pulksteņa atklāšanu 16

Ekrānšāviņš no afišas

Piektdien Inčukalnā ar svinīgu vides objekta – pulksteņa atklāšanu tiks ieskandināti Inčukalna novada svētki “Laiks satikties!”, kuri ilgs trīs dienas līdz 16.jūlijam. Šogad svētku pasākumi ir plānoti arī Vangažu pilsētā, savukārt svētdien ir iecerēts īpašs velobrauciens, kura dalībniekiem būs iespēja aplūkot zaļā novada skaistākās vietas.

14. un 15 jūlijā Vangažu, Gaujas, Indrānu, Kārļzemnieku un Egļupes iedzīvotājiem tiks nodrošināts bezmaksas transports uz svētku norises vietu.

Inčukalna novada svētki šogad tiek organizēti ar saukli “Laiks satikties!”, īpaši uzsverot savstarpējas uzticības nozīmi sabiedrībā. “Laiks” kā nezūdoša vērtība simboliski tiks iemūžināts arī jaunajā Inčukalna vides objektā – pulkstenī, kuru veidojis mākslinieks un interjera dizaineris Andis Gūtmanis. Jauno pulksteni svinīgi atklās Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko, Atpūtas parka “Rāmkalni” dibinātājs un īpašnieks Viktors Grūtups un Vangažu PII “Jancis” audzēkne Māra Kudreņicka.

Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko norādīja, ka, ņemot vērā vietējas sabiedrības ilgadējo priekšlikumu, Inčukalnā izveidot vides laikrādi, speciāli novada svētkiem šī ideja tika realizēta.

“Vēlētos, lai jaunais pulkstenis un ap to izveidotais parks, kalpotu par lielisku satikšanās vietu gan mūsu iedzīvotājiem, gan novada viesiem,” viņš teica.

Inčukalna novadu svētku programma piektdien, 14.jūlijā sāksies ar ziedu ceļa veidošanu Inčukalna bērnu laukumā dāmu klubu “Rudzupuķes” vadībā. Dienas otrajā pusē, plkst. 18 tiks atklāta Inčukalna pamatskolas skolotāju un absolventu mākslas izstāde, bet plkst. 18.30 notiks jau minētā vides objekta – pulksteņa svinīgā atklāšana.

Vakara turpinājumā sekos Inčukalna pūtēju orķestra jaunā mūzikas diska prezentācija un zāļu tēju degustācija. Pirmās svētku dienas noslēgumā, būs iespēja baudīt Inčukalna amatierteātra izrādi – Marka Kamoleti luga “Pidžama sešiem”.

Sestdien, 15.jūlijā no plkst.11 svētku dalībnieki tiks aicināti piedalīties maskotā veloparādē un rīta rosmē kopā ar Inčukalna frisbija komandu “Wildcats”. Savukārt no plkst.12.30 pludmales volejbola un basketbola cienītāji centīsies noskaidrot labāko komandu sporta turnīros pie Inčukalna sporta kompleksa un basketbola laukumā pie jaunā skeitparka.

Inčukalna Aleksandra parkā darbosies amatnieku gadatirgus un teju visas dienas garumā svētku apmeklētāji varēs piedalīties dažādās atrakcijās visai ģimenei.

Svētku organizatori aicina ikvienu interesentu iepazīties ar disku golfa spēli un piedalīties bezmaksas frisbija apmācībās, kā arī klātienē vērot populāro ielu vingrotāju un apvienības Greentrials atraktīvos priekšnesumus.

Plkst. 20.30 notiks svinīgs parādes gājiens, kurā piedalīsies Inčukalna novada organizācijas, uzņēmumi, biedrības un kolektīvi, savukārt no plkst.21:30 Inčukalna Aleksandra parka estrādē uzstāsies grupa “Rakstu Raksti”, kam sekos uguņošana un nakts balle grupas “Zaļā Galma Kapella” pavadībā līdz pat rīta gaismai.

Svētdien, 16.jūlijā, plkst.11 ir paredzētas muzikālas brokastis un lūgšana katoļu lūgšanas nama dārzā, Atmodas ielā, bet dienas turpinājumā velobrauciens un Inčukalna novada skaistāko vietu apskate.

Visu svētku programmu meklējiet šeit.

LA.lv