×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

Laiks un Veidenbaums. Starptautiskās akcijas “Muzeju nakts 2017” notikumu ceļvedis

1. "Muzeju nakts" apmeklētāju skaits arvien aug

1no9
Publicitātes fotoPublicitātes foto
Varbūt noder!!

Detalizēta informācija par Muzeju nakts notikumiem: www.muzeju-nakts.lv.

20. maija vakarā divpadsmito reizi muzeji visā Latvijā atkal aicinās uz starptautisko akciju “Muzeju nakts”. Šogad Muzeju naktī domās par laiku, skaitīs laiku un vizualizēs laiku! Muzeji visā pasaulē vācot un glabājot cenšas laika ratu bezcerīgi ja ne pagriezt atpakaļ, tad vismaz palēnināt vai apturēt tā gaitu. Tas ir pretēji dabiskajai kārtībai – lietas rada, lai tās lietotu un visbeidzot izmestu. Bet mums patīk atskatīties pagātnē, jo drošāk dzīvot, ja ir uz kā balstīties. Vienlaikus šajā naktī pieminēs arī “mūžīgi jauno” dzejnieku Veidenbaumu, kuram apaļi 150.

Renovācijas un muzeju saturu pilnveidošanās ir tas, kas ļauj domāt, ka Latvijas muzeji ir atraduši pareizo ceļu, kā uzrunāt sabiedrību, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Garjāns stāstīja, ka pērn muzejus Latvijā apmeklēja 3,5 miljoni cilvēku. Vislielākā interese bijusi par valsts muzejiem, kurus apmeklēja 1,8 miljoni cilvēku. KM pārstāvis arī pauda prieku, ka pieaudzis individuālo apmeklējumu skaits, proti, to, “kurus ar varu neviens neved un īpaši nestimulē”.

Pētījumi liecinot, ka muzejus apmeklē apmēram 50% Latvijas iedzīvotāju. Igaunijā un Lietuvā šie rādītāji esot mazāki. Garjāns ir pārliecināts, ka par to jāpateicas sistemātiskam darbam un stabilam piedāvājumam. LETA jau iepriekš vēstīja, ka pērn Latvijas muzeji apmeklēti 3 539 886 reizes, kas ir par 10% vairāk nekā 2015.gadā.

  1. "Muzeju nakts" apmeklētāju skaits arvien aug
  2. Rīgas centrā
  3. Pārdaugavā
  4. Citās Rīgas priekšpilsētās
  5. Rīgas apkārtnē
  6. Kurzemē
  7. Latgalē
  8. Vidzeme
  9. Zemgalē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+