Kultūra
Kultūrpolitika

“Laiks Ziedonim” atklājis visus trīs ceremonijas vadītājus 16

Publicitātes foto

Jau ceturto gadu Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” aicina uz apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremoniju, kas notiks 3. maijā plkst. 19 Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, pavēstīja fonda pārstāve Kristīne Tjarve.

Katru gadu ceremonija notiek citā Latvijas vietā, šoreiz aicinot uz satikšanos Latgalē, kur jau šogad aprīlī un maijā, atminoties vēsturiski svarīgo Latgales kongresa izšķiršanos un Latvijas valstiskuma ceļa sākumu, tiek uzsākta Latvijas simtgades svinēšana. Šogad uz laureāta titulu piecās nominācijās “Zemi es mācos”, “Taureņu uzbrukums”, “Kedas”, “Rabarbers” un “Bize” pretendē 23 nominanti, starp kuriem ir arī tautieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas. Katrs no pieciem laureātiem saņems tēlnieces Olgas Šilovas darināto statueti un naudas balvu 3000 eiro apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Imantam Ziedonim būtiskās vērtības pasākuma režijā ietērpis Pēteris Krilovs un mūziķis Goran Gora, kas ļaus skatītājiem nokļūt ciešā saiknē ar Latgales skaņām. “Katra “Laiks Ziedonim” ceremonija ir kā atsevišķs stāsts, kuru cenšamies izstāstīt, vienlaikus cildinot fantastiskas personības. Tā kā ceremonijas norises vieta ir Rēzeknes GORS, mūsu fokuss šogad būs Latgales skaņas – kā skan arodi, cilvēki, telpa un vide. Lai to izpētītu, devāmies ekspedīcijās, kurās tikāmies ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Viņi tad arī kļuva par mūsu Latgales skaņu vēstniekiem. Kādi bija šo ekspedīciju rezultāti, redzēsim apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonijā,” stāsta Goran Gora.

Ceremonijas vadītāji būs trīs lieliskas personības: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis un Jānis Skutelis. Par iespēju vadīt šo būtisko kultūras notikumu Jānis Skutelis teic: “Esmu pagodināts pievienoties ceremonijas vadītājiem Renāram un Goranam, kuri ar apbalvojumu ir kopā no pirmās dienas. Mēs kopā veidosim savdabīgu trīsriteni, uz kura tad pasākums tiks celts virsū un ripināts uz priekšu. Kā zināms, nav nekā stabilāka, ja kādai pamatnei ir trīs atbalsta punkti. Turklāt zinot, ka viens no punktiem ir ar latgaliešu saknēm – proti – es.”

Skatuves vizuālo noformējumu veidojusi scenogrāfe Evija Pintāne. Muzikālo stāstu skatītājiem sniegs Renārs Kaupers, Goran Gora, “Tautumeitas”, “Raxtu raxti”, “Brāļi un māsas”, Asnāte Rancāne un Staņislavs Judins un citi mūziķi.

Ikvienam, kuram ir vēlme vērot ceremoniju klātienē, ir iespēja iegādāties biļetes Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās. Biļešu cenas sākot no 7 eiro.

LA.lv