Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
23. janvāris, 2014
Drukāt

“Laima” plāno pārcelt saldējuma ražošanu no Igaunijas uz Rūjienu

Foto: LETAFoto: LETA

Lai paplašinātu produktu portfeli un sniegtu iespēju attīstīties vietējam uzņēmumam, saldumu ražotāja AS “Laima” tuvākajā laikā plāno pārcelt saldējuma ražošanu no Igaunijas uzņēmuma “Premia Foods”, kas atrodas Tallinā, uz SIA “Rūjienas saldējums”, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma pārstāve Rita Voronkova.

“Izveidots kopdarbības projekts, kas nozīmē, ka turpmāk “Laimas” saldējumu ražošana vietējam un eksporta tirgum tiek pārcelta uz Rūjienu. Tur tiks ražoti jau esošie zīmoli, kā arī veidotas jaunas saldējuma šķirnes. Tas ļaus attīstīt gan vietējo uzņēmumu, gan arī ar zemāku pašizmaksu ražot vietējo saldējumu no vietējā piena un krējuma,” sacīja Voronkova, gan neprecizējot plānotos ražošanas apjomus un izmaksas.

Viņa arī norādīja, ka “Laimas” mātesuzņēmums “NP Foods” turpmāk izplatīs gan “Laimas” saldējumus, gan arī “Rūjienas saldējuma” produkciju.

Kā ziņots, 2011.gadā maija sākumā Igaunijas saldējuma, zivju un saldētu pārtikas produktu koncerns “Premia Foods” pēc “Laimas” pasūtījuma sāka ražot trīs veidu saldējumus ar “Laimas” zīmolu, projektā investējot 40 000 latu.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju SIA “Rūjienas saldējums” 2012.gadā strādājis ar 109 103 eiro zaudējumiem, salīdzinot ar 147 524 eiro peļņu 2011.gadā.

“Rūjienas saldējuma” lielākais īpašnieks ar 84% kapitāldaļu 289 565 latu vērtībā ir SIA “Rogul”, bet 16% kapitāldaļu pieder Igoram Miezim.

Savukārt “Rogul” 100% kapitāldaļu īpašnieks ir AS “NP Foods” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

“Laima” līdzās AS “Staburadze”, AS “Gutta”, SIA “Staburadzes konditoreja”, SIA “Saldumu tirdzniecība” un SIA “NP Logistics” ir “NP Foods” grupas uzņēmums. Kompānija nodarbina 148 darbiniekus.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Laimas” apgrozījums 2012.gadā bija 9,80 miljoni eiro salīdzinājumā ar 10,97 miljoniem eiro 2011.gadā. Uzņēmuma peļņa bija 1,12 miljoni eiro salīdzinājumā ar 970 278 eiro peļņu 2011.gadā.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+