×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

“Laima” un “Staburadze” aicina Saeimu novērst reiderisma iespējas

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Divdesmit seši Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgi uzņēmumi, tostarp Latvijas vadošie saldumu ražotāji AS “Laima” un AS “Staburadze”, aicina Saeimu pievērst pastiprinātu uzmanību un aktīvi rīkoties, lai novērstu mēģinājumus negatīvi ietekmēt valsts ekonomikai nozīmīgu uzņēmumu darbību.

Kā informē AS “Laima” un “Staburadze”, iesniegumā Saeimā norādīts uz nepieciešamību pilnveidot Civillikuma un Civilprocesa normas, lai pasargātu uzņēmumus no iespējamiem ļaunprātīgiem un pretlikumīgiem mēģinājumiem pārņemt uzņēmumus un apdraudēt to darbību.

Saldumu ražotāju pārstāvji norāda, ka uzbrukumā, kas vērsts pret Latvijas vadošajiem saldumu ražotājiem AS “Laima”, AS “Staburadze” un vēl 24 citiem Latvijas uzņēmumiem, ir skaidri redzamas reiderisma pazīmes, kas izpaužas centienos paralizēt uzņēmumu darbību ar iespējamu mērķi tos pārņemt.

“Tas ir bīstami ne tikai uzņēmējdarbībai, bet arī sabiedrībai, jo vienmēr pastāvēs iespēja, ka, maldinot tiesu institūcijas, var tikt nodarīts kaitējums,” skaidro kompānijās.

“Mēs pamatoti uzskatām, ka uzbrukums un tiesvedība, kurā ierauti Latvijas vadošie saldumu ražotāji AS “Laima” un AS “Staburadze”, uzskatāma par nelikumīgu uzņēmumu pārņemšanas mēģinājumu. Uzbrukums kopumā 26 Latvijas uzņēmumiem, tostarp nacionāla mēroga uzņēmumiem, rada nopietnas bažas par tiesu sistēmas bezspēcību un likumdošanas nepilnībām šādos gadījumos. Mēs aicinām visas valsts amatpersonas pievērst pastiprinātu uzmanību un aktīvi rīkoties, lai atsevišķu personu savtīgo interešu dēļ neciestu Latvijas tautsaimniecībai ārkārtīgi svarīga nozare, kas nodrošina darba vietas strādājošajiem, sniedz ievērojamu pienesumu valsts tautsaimniecības attīstībai un veic nozīmīgas nodokļu iemaksas valsts budžetā,” skaidro “Laimas” un “Staburadzes” īpašnieka SIA “NP Foods” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Iesniegumā Saeimai norādīts uz nepieciešamajiem grozījumiem Civilprocesa likumā, kuri tieši noteiktu tiesas pienākumu, lemjot jautājumu par prasības nodrošinājuma piemērošanu un atcelšanu, vērtēt gan prasītāja, gan atbildētāja argumentāciju.

Uzņēmumi iesniegumā norāda, ka problēmas būtība ir apstāklī, ka tiesu praksē ir izplatījusies tendence pieteikumu par prasības nodrošinājuma piemērošanu un atcelšanu skatīt šauri, nedodot vienlīdzīgas iespējas savas pozīcijas aizstāvēšanā arī atbildētājam, proti, ignorējot atbildētāja tiesības tikt uzklausītam, kas ir pretrunā ar Satversmē nostiprinātām tiesībām uz taisnīgu tiesu.

26 Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgi uzņēmumi vērsušies pie valsts atbildīgajām amatpersonām – Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V), Saeimā pārstāvēto politisko partiju – “Vienotība”, “Saskaņas centrs”, “Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Reformu partijas un “Zaļo un Zemnieku savienība” – frakciju priekšsēdētājiem frakcijām, kā arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Saeimas Juridiskās komisijas vadītājiem.

LETA iepriekš ziņoja, ka patlaban tiesiskā ceļā tiek risināts civiltiesisks strīds starp Daumantu Vītolu un “Menard Port LLC” par kopīpašumā esošajam uzņēmumam “NP Business Centre” nodarīto zaudējumu piedziņu. Tiesvedībā, kurā iesaistīta arī “Laima” un citi “NP Foods” grupas uzņēmumi, prasītāja “MenardPort LLC” vēlas no koncerna “Nordic Partners Limited” piedzīt 5,3 miljonu eiro nodarītos zaudējumus.

Savukārt zvērināta advokāta Mārča Miķelsona dzīvesbiedres Janas Miķelsones uzņēmums “Menard Port LLC” ir vērsies Valsts policijā (VP) ar iesniegumu, kurā lūgts sākt kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu pret koncerna “Nordic Partners Limited” īpašnieku Daumantu Vītolu un amatpersonām – Solvitu Pētersoni un Ivo Luku-Indānu. Ar tādu pašu iesniegumu uzņēmums “Menard Port LLC” ir vērsies arī Ģenerālprokuratūrā.

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde ir saņēmusi “Menard Port LLC” iesniegumu ar lūgumu sākt kriminālprocesu. Policija iesniegumu izvērtēs, un, iespējams, tas tiks pievienots nupat sāktajam kriminālprocesam saistībā ar advokāta Miķelsona un citu ar viņu saistīto personu vēršanos pret “NP Foods” un vēl citiem 24 Latvijas uzņēmumiem, savā darbībā izmantojot metodes, kurām ir reiderisma pazīmes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+