Apbrīno

Laima Vaikule aicina uz randiņu Jūrmalā 0

No 20. līdz 23. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies jau trešais starptautiskais festivāls “Laima Rendez Vous Jūrmala”. Spilgtu, iespaidīgu šovu veidos vairāk nekā 50 populāri dziedātāji, un ikvienu no festivāla māksliniekiem pavadīs dzīvā mūzika – Laimas orķestris 20 cilvēku sastāvā.

Festivāls radies, pateicoties Laimas Vaikules personībai un radošajam talantam. Laima ir jūrmalniece un allaž ar cieņu un lepnumu nesusi savas pilsētas vārdu. Festivāla nosaukums pauž festivāla ideju – “Rendez vous” franču valodā nozīmē “tikšanās”, populāri sakot “randiņš”. Laima aicina savus draugus un kolēģus populārus māksliniekus gan no Latvijas, gan no kaimiņu valstīm piedalīties festivālā, lai satiktos uz vienas skatuves un kopīgi muzicētu. “Man ļoti patīk vasarā uzņemt viesus un rīkot ballītes. Jūrmala tam ir ideāla vieta, un man ir tik daudz fantastisku kolēģu, kuri ir piekrituši muzikālajiem randiņiem uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Tāpat kā iepriekš dziedāšu savus hitus, došu vārdu viesiem un dziedāsim duetos un trio ar maniem kolēģiem. Tiekamies Jūrmalā,” aicina Laima.

20. jūlijā festivāla atklāšanas koncertā spēlēs Liepājas Simfoniskais orķestris, un šī būs viena no retajām uzstāšanās reizēm operas zvaigznei, soprānam Kristīnei Opolais. Kā solisti un duetos šajā vakarā uzstāsies Krievijas popmūzikas pārstāvji Jeļena Vaenga, Valērijs Ļeontjevs, Valērijs Sjutkins, rokmūziķis Iļja Lagutenko, Baltkrievijas mākslinieks Uzari un Zlata Ogņeviča no Ukrainas. Latvijas skatuvi šajā vakarā pārstāvēs Intars Busulis, Jānis Stībelis, Justs un Aija Andrejeva. Starptautiskais kolektīvs “Dagamba” spēlē starpžanru mūziku, un festivālā apvienos klasisko mūziku ar mūsdienīgo, veidojot nedzirdētas kombinācijas ar citiem vakara māksliniekiem. “Festivāls būs brīnišķīgs, laikapstākļi ir rezervēti saulaini un jauki. Un noteikti uz vietas radīsies arī pilnīgi jauni dueti, trio, kvarteti un varbūt pat veseli kori,” ir pārliecināts J. Stībelis.

Savukārt 21. jūlijā uzstāsies pasaules leģenda, bijušais grupas “Smokie” līderis Kriss Normens. Akadēmiskās mūzikas noskaņas koncertā radīs apburošā Ņujorkas Metropolitēna dīva Hibla Gerzmava. Šajā vakarā turpināsies arī kaimiņvalstu zvaigžņu parāde, un klausītājus priecēs Leonīds Agutins, Vladimirs Presņakovs, enerģiskais duets “Potap i Nastja”, popgrupa “Gradusi”, dziedātāja Natālija Podoļska, Igaunijas mūziķis un Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībnieks Ots Leplands, jaunās dziedātājas DiAna un Elīna Čaga, kā arī šā gada Moldovas pārstāvji Eirovīzijas dziesmu konkursā “Sunstroke Project”. Līdztekus I. Busulim un J. Stībelim Latviju šajā vakarā pārstāvēs dziedātāja Samanta Tīna. Viņa ar prieku atzina: “Esmu ļoti pagodināta būt šajā festivālā, centīšos darīt visu, lai to vēl vairāk izdaiļotu, lai festivāls ar katru gadu taptu aizvien krāšņāks.”

22. jūlijā festivāla apmeklētājus priecēs komponists Stass Mihailovs, neatkārtojamais Grigorijs Ļepss un vienmēr pārsteidzošais Arkādijs Ukupņiks, kolorītā Lolita, dziedātājs un humorists Vladimirs Vinokurs, enerģiskā puišu grupa “MBAND”, Ukrainas dziedātāja Irina Bilika, kazahstānieši “A’Studio” un jaunā, talantīgā grupa “Mountain Breeze”. Šajā vakarā varēs dzirdēt arī dziedātājus Aleksandru Koganu, Romadi un Danilu Buranovu. Savukārt dziedātāji Antra Stafecka, Markus Riva, Rihards Lepers un J. Stībelis apburs klausītājus ar savu neatkārtojamo latvisko šarmu.

23. jūlijā festivālu noslēgs Gruzijas leģendas Vahtangs Kikabidze un Nani Bregvadze, neatkārtojamie Valērijs Meladze, Grigorijs Ļepss un Genādijs Hazanovs, Azerbaidžānā dzimušais dziedātājs Emin, viens no spilgtākajiem jaunajiem talantiem un šova “Balss” sensācija Aleksandrs Panajotovs. Unikālo zvaigžņu parādi papildinās košais duets “Vremja i Steklo”, Zviedrijas pārstāvis un 2015. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētājs Monss Selmerlēvs, kā arī jaunās dziedātājas Līsa Lēmsalu no Igaunijas un Anna Kova, gruzīnu vokālais sekstets “The Quintessence”. Uz skatuves kāps arī komiķis un dziedātājs Aleksandrs Reva. Arī šajā vakarā uzstāsies I. Busulis un J. Stībelis, kā arī Latvijas pārstāve Eirovīzijas dziesmu konkursā 2015. gadā dziedātāja Aminata.

Laimai ir izdevies vienuviet pulcēt visdažādāko žanru un paaudžu pārstāvjus, un arī estrādes dīva pati sava festivāla laikā vairākkārt kāps uz skatuves, piedāvājot klausītājiem negaidītus duetus, atpazīstamas melodijas un dažādus muzikālus pārsteigumus. “Atmosfēra zālē koncertos un aizkulisēs ir ļoti jauka, draudzīga, mēs visi esam savējie, un mums nav konkurences. Festivāls pastāv arī tādēļ, lai jaunos dziedātājus varētu parādīt visai pasaulei, savukārt jau leģendārie, atpazīstamie mākslinieki sniedz papildu vērtību festivālam – neviens nav jāpierunā, viņi visi brauc labprāt,” atklāj Laima.

20., 21., 22., 23. VII 19.00 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 50 – 200

LA.lv