×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Laima Vaikule atkal dzied mājās


Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

10. maijā uz lielkoncertu “Arēnā Rīga” aicina estrādes leģenda Laima Vaikule. Gan dzimtenē, gan Krievijā populārā dziedātāja šoreiz sagatavojusi programmu “Atkal mājās”. Koncertā māksliniece sola gan jaunas, gan jau pazīstamas dziesmas latviešu un krievu valodā.


 

Lai arī dzīve un profesionālā darbība pēdējos gados Laimu Vaikuli biežāk vedusi ārpus Latvijas, dzimteni māksliniece nav aizmirsusi. Šobrīd L. Vaikule, kura 31. martā nosvinēja 59. dzimšanas dienu, neslēpj prieku par jaukajām pavasara priekšnojautām, kas Latvijā sajūtamas īpaši. “Labi var būt visur, bet pavasaris nekur nav tik jauks kā mājās, pie savējiem,” saka dziedātāja, piebilstot, ka ar prieku dziedāšot pavasara koncertā Rīgā. L. Vaikule atzīst, ka katra uzstāšanās Latvijā – sevišķi jau vērienīgs solokoncerts – viņai ir īpaša un tiek gatavota ar lielu atdevi. Tajā piedalīsies arī L. Vaikules skatuves partneri – Jānis Stībelis un vokālais meiteņu trio “Lady’s Sweet”.

Līdz ar koncertu klajā nāk arī L. Vaikules jaunais albums “Atkal mājās”, kurā īpaši viņai jaunas dziesmas ar Guntara Rača vārdiem radījis Maestro Raimonds Pauls. Albumā iekļauta arī R. Paula un Jāņa Petera dziesmas “Caur manu naivu sirdi” versija, ko māksliniece ierakstījusi kā veltījumu savai ilgstošajai sadarbībai ar Maestro.

“Raimonds Pauls manā dzīvē spēlējis milzīgu lomu, un es no visas sirds vēlos pateikt paldies par šo vienreizējo iespēju būt viņa dziesmu izpildītājai. Šīs dziesmas teksts ir par mums. Par mūsu attiecībām šajos ilgajos un skaistajos gados. Plānoju to izpildīt arī koncertā “Arēnā Rīga”,” saka L. Vaikule.

Kā vēsta albuma izdevēju, kompānijas “Mikrofona ieraksti” pārstāvis Klāss Vāvere, kopējā gaidāmā albuma noskaņa ir sentimentāli melodiska, kas ir raksturīga Maestro un Vaikules ilggadējai sadarbībai. Līdz šim publiskota tikai viena no tām – dziesma “Vienā laivā” – stāsts par divu cilvēku neatlaidīgo vēlmi kopīgi pārvarēt šķēršļus un nonākt līdz izvēlētajam mērķim. “Nav noslēpums, ka Laima pret ikvienu ir ārkārtīgi prasīga, tādēļ atzīstu, ka dziesmu tekstus viņai nesu mazliet nobijies,” atklāj Guntars Račs. “Pēc pamatīgas vētīšanas nonācām pie, manuprāt, nekļūdīga rezultāta.” Albumu producents ir Gints Stankevičs, bet Laimas vokālais producents ir Jānis Stībelis.

Jāpiezīmē, ka dziedātājas iepriekšējais albums latviešu valodā ar R. Paula dziesmām – “Viss nāk un aiziet…” – tika izdots pirms 17 gadiem – 1996. gadā. Dziedātājas pārstāvji ziņo, ka reizē ar albumu “Atkal mājās” klajā nāks arī L. Vaikules populārāko dziesmu izlase krievu valodā. Albumi latviešu un krievu mēlē par īpašu cenu būs nopērkami koncertā “Arēnā Rīga”.

“Interesanti, kas tur būs sanācis,” kā allaž pasmīn pats Maestro, piebilstot: “Vienu es zinu droši – koncertā viņa būs lieliska.”

 

VARBŪT NODER

Vieta – “Arēna Rīga”.

Laiks – 10. V 19.00.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 10 – 30

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+