×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Laimai Vaikulei šodien – skaista jubileja (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien apaļa dzimšanas diena – 60 gadi – ir pazīstamajai dziedātājai Laimai Vaikulei, kura desmitgadēs pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pamatā uzstājas Krievijā, tomēr nav zaudējusi arī sakarus ar Latviju.

Laima Vaikule dzimusi Cēsīs, bet jau agrā bērnībā – triju gadu vecumā kopā ar ģimeni pārcēlusies uz Rīgu. Jau agrīnajos pusaudzes gados Laima Vaikule sāka nodarboties ar māksliniecisko pašdarbību. Kad jaunajai dziedātājai bija 15 gadu, viņu pamanīja Raimonds Pauls, piedāvājot, ka vēl pēc gada viņa varētu uzstāties kopā ar Latvijas Radio un televīzijas orķestri. Tik ilgi gaidīt Laimai Vaikulei negribējās, jo viņa jau bija gatava doties turnejā ar savu grupu. Pēc pamatskolas pabeigšanas Vaikule mācījusies medicīnas skolā, paralēli strādājot ātrajā palīdzībā – sapnis kļūt par mediķi nezuda, neraugoties uz acīmredzamajiem panākumiem izklaides jomā.

1979. gadā dziedātāja sāka uzstāties Jūrmalas restorāna “Jūras pērle” varietē, turklāt ne tikai dziedāja, bet pati arī iestudēja dejas, izdomāja tērpus, pieaicināja mūziķus. Par solodarbību dziedātāja nopietni aizdomājās tikai 80. gadu sākumā. Plašāku atpazīstamību dziedātāja ieguva 1985. gadā pēc Raimonda Paula un Iļjas Rezņika kopdarba – dziesmas “Vernisāža”, kuru dziedāja duetā ar Valeriju Ļeontjevu, un atpazīstamību veicināja dalība PSRS Centrālās televīzijas ikgadējā dziesmu aptaujā “Dziesma 86” (Песня-86) ar Paula komponēto “Nakts ugunskurs” (Ночной костер). 1987. gadā iznāca Laimas Vaikules pirmais albums – “Dziesmas ar Iļjas Rezņika vārdiem “Vernisāža””, tajā pašā gadā viņa arī uzvarēja Čehoslovākijā notiekošajā konkursā “Bratislavas lira”, savu popularitāti vēl pastiprinot.

Turpmākajos gados sniegusi koncertus Japānā, ASV, Vācijā, bet pēc PSRS sabrukuma – valstīs, kas izveidojās no tās bijušajām republikām. Regulāri darbojas Jūrmalas starptautiskā jauno dziedātāju konkursa “Jaunais Vilnis” žūrijā, bijusi arī tā viesu pulkā. Ierakstījusi vairāk nekā desmit veiksmīgus albumus.

2011. gada 2. augustā viņa saņēma Krievijas Draudzības ordeni par Krievijas un Latvijas kultūras sakaru stiprināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Skaista un kopta ir viņa pati, bet jubileja – nu ,kas tur 60 gados skaists? Tā ir ”pēdējā gulbja dziesma”, no kuras nevienam neizbēgt…..
  Dzīve ir nežēlīga….

 2. Vai tiešām labākais jau pagājis!?
  NĒ…
  Labākais vēl priekšā…
  Drīz logā smiesies pavasara rīti,
  kas uzdāvinās
  prieka vizbulīti..
  Vēl laiks tev atvēlējis daudz-
  teikt labus vārdus,
  smaidus dāvināt,
  un mīlestības varavīksnes krāt….

Draugiem Facebook Twitter Google+