×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Laimas Jansones etnodžeza trio šogad jau otro reizi koncertēs Briselē

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Laima Jansone

Svētdien, 15. martā, plkst. 11, Briseles mākslas centrā BOZAR norisināsies Laimas Jansones etnodžeza trio koncerts. Šī ir jau otrā reize, kad Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā kultūras programmā trio viesojas Beļģijas galvaspilsētā, norāda prezidentūras sekretariātā.

Latviešu etnodžeza projektā Zarbugans apvienojušies koklētāja Laima Jansone, perkusionists Artis Orubs un kontrabasists Andris Grunte. Projektu īpašu padara tā skanējums, kur apvienojas tradicionālā kokles mūzika ar modernajām perkusijām.

Trio pirmsākumi meklējami festivālā Rīgas Ritmi 2012. Jau pēc pirmās uzstāšanās žurnāls “All About Jazz” šo projektu nosauca par “festivāla atradumu” un paredzēja tam daudzsološu nākotni. Laimas Jansones, Andra Gruntes un Arta Oruba muzikālais vēstījums tiecas pārvarēt instrumentu pielietojuma robežas un pavērt jaunu, paralēlu pasauli. Zarbugana unikalitāte slēpjas trio sastāvā – īpašajā mūziķu un instrumentu kombinācijā. Trio skaņdarbu klāstu veido oriģinālkompozīcijas, kuru ietekmes avoti aptver kā džezu, tā arī tautas un eksperimentālo mūziku.

Laimas Jansones trio beļģu publiku aizrāva jau janvārī, kad kopā ar Māra Briežkalna kvintetu uzstājās Briseles džeza festivālā. Tāpat ar Zarbugana koncertu februāra sākumā atklāja Latvijas prezidentūru ES Padomē Zviedrijā.

Šoreiz Laimas Jansones trio uzstāšanās iekļauta koncertu sērijā “BOZARSUNDAYS”. Koncerts ir daļa no mākslas centra BOZAR programmas Focus on Latvia. Tā veltīta Latvijas prezidentūrai ES Padomē un to organizē Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts, Latvijas vēstniecība Beļģijā un BOZAR.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+