×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Laimas Jansones kokles spēle augstu novērtēta Japānā

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Laima Jansone

Piektdien, 2. oktobrī Latvijas vēstniecībā Japānā notika koklētājas Laimas Jansones koncerts, kurā tika atskaņoti gan tradicionālās mūzikas skaņdarbi, tai skaitā “Mugurdancis”, gan arī oriģinālkompozīcijas, vēsta Ārlietu ministrija. Mūziķe klausītājus iepazīstināja ar kokles tradīcijām un dalījās iespaidos par japāņu kultūru.

Vēstnieks Normans Penke, uzrunājot klātesošos, uzsvēra mūzikas nozīmi Latvijas un Japānas kultūras saišu stiprināšanā. Vēstnieks atzina, ka šī ir unikāla iespēja japāņu klausītājiem iepazīties ar kokles spēli un latviešu mūziku, un tradīcijām, rodot jaunus saskarsmes punktus abu valstu kultūrā.

Koncertu apmeklēt bija aicināti Japānas – Latvijas Mūzikas asociācijas biedri, mediju, mūzikas un kultūras aprindu pārstāvji, un citi interesenti. Klausītāju vidū bija un Laimas Jansones sniegumu atzinīgi novērtēja pasaules slavenā koto spēlētāja Mičijo Jagi.

No 18. septembra līdz 3. oktobrim, sniedzot koncertus Kobē un Osakā, kopā ar Laimu Jansoni Japānā viesojas arī DJ Monsta. 24. septembrī Kobes prominentajā Uhara Hall notika latviešu mūzikas koncerts, kurā abi mūziķi atskaņoja savus jaunos skaņdarbus, kas iedvesmoti no stāstiem par dzīvi un gadskārtu ritiem, kā arī pilsētvides un Latvijas dabas skaņu ainavām. Koncertā uzstājās arī pazīstamā latviešu a capella grupa “Framest”, Japānā dzīvojošā latviešu dziedātāja Una Ulla un perkusionists Ēriks Vīgmans (Eric Wiegmann).

Lai iepazīstinātu japāņu publiku ar latviešu unikālo mūzikas mantojumu, no 18. līdz 22. septembrim Laima Jansone un DJ Monsta piedalījās Kansai mūzikas konferencē Osakā, kur vadīja praktiskās kokles spēles nodarbības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+