Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
11. novembris, 2014
Drukāt

“Laimas” muzejā iecienītākās – šokolādes tāfelītes ar patriotiskiem saukļiem (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad pirms valsts svētkiem vairojies Latvijas iedzīvotāju patriotisms, ko apliecina “Laimas” šokolādes muzeja apmeklētāju veidotās šokolādes tāfelītes. Šobrīd muzeja apmeklētāji galvenokārt veido nosaukumu “Es mīlu Latviju!” un “Es mīlu dzimteni”, aizstājot līdzšinējo šokolādes nosaukuma topa līderi “Es mīlu mammu”, informē “Laimas” šokolādes muzejā.

Populārāko “Laimas” šokolādes tāfelīšu unikālo nosaukumu topu latviešu valodā veido: “Es mīlu Tevi, Latvija!” vai “Es mīlu dzimteni”, “Es mīlu mammu”, “Es mīlu tēti”. Tiem seko “Laimas” ražoto produktu nosaukumi, arī dažādi dzīvnieku un mājdzīvnieku vārdi. Populārs ir arī nosaukums “Es mīlu Rīgu”, dažādu iemīļotu filmu un TV pārraižu nosaukumi, kā arī materiālas vērtības.

Arī angļu valodā populārākais nosaukums ir “I love Latvia”, “I love dad” un “I love mom”. Krievu valodā nemainīgi populārākais muzeja apmeklētāju veidotais nosaukums ir “Я люблю маму”, kā arī tiek norādīti dažādi “Laimas produktu nosaukumi.

“Tuvojoties valsts svētkiem, mēs esam novērojuši, ka būtiski pieaudzis iedzīvotāju patriotisms un lepnums par Latvijas valsti. Oktobrī šokolādes muzejam bija rekordliels apmeklētāju skaits — vairāk nekā 4000 apmeklētāju mēneša laikā. Pieļauju, ka arī novembrī un decembrī muzeja apmeklētāju aktivitāte saglabāsies augsta, tāpēc valsts svētku nedēļā no 14. līdz 18. novembrim muzejs būs atvērts ilgāk,” informē “Laimas” šokolādes muzeja vadītāja Dace Reisone-Sondore.

Šokolādes muzejs valsts svētku nedēļas nogalē no 14. līdz 18. novembrim pagarina darba laiku un strādās līdz plkst. 22. Ikdienā muzejs strādā katru dienu no plkst. 10 līdz 19, izņemot pirmdienas.

Jau vēstīts, ka “Laimas” šokolādes muzejs atklāts pērn 18. decembrī, bet regulāru darbu tas uzsāka no šā gada janvāra. Šokolādes muzeja platība ir 520 kvadrātmetru, tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu. Muzeja ekspozīcijas iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu. Muzejā darbojas Radošā darbnīca, kurā katrs var pats izgatavot gardas šokolādes konfektes.

“Laima” ir viens no atpazīstamākais saldumu zīmoliem Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā un nākamgad atzīmēs 145 gadu jubileju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bet es gan teiktu: ar patriotiskiem aicinājumiem vai uzsaukumiem, bet ne “saukļiem”… Tādi saukļi varētu būt vienīgi huļigāniem un politiskiem avantūristiem!

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+