×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Laimas Vaikules aicinājums uz valsi – “Rendez-vous”

Foto - Tatjana VlasovaFoto - Tatjana Vlasova

Visiem zināms, ka dziedātāja Laima Vaikule prot intriģēt un pārsteigt. Šoreiz dīvai atkal jauns piedāvājums viņas šarma un talanta cienītājiem – 8. un 9. jūlijā Jūrmalā Dzintaru koncertzālē notiks neparasti koncerti “Laima Vaikule Rendez-vous” kopā ar pašas mākslinieces personīgi aicinātiem viesiem.

Māksliniecei šī vasara ir īpaši darbīga, jo koncerti “Laima Vaikule Rendez-vous” Dzintaros pulcēs īstu zvaigžņu sastāvu, kas prasa attiecīgu gatavošanos. Laima pati izvēlējusies un uzaicinājusi Latvijas, Krievijas, Ukrainas un Gruzijas māksliniekus, kas būs viņas viesi, pati rūpējas par koncertu programmu, atlasa dziesmas zvaigžņu duetiem un domā par scenogrāfiju. Vienalga, vai mūsu lieliskā un vienmēr mobilā dziedātāja atrodas savās mājās Jūrmalā vai kādā citā pasaules malā, jaunumu plūsma un gaidāmo viesu saraksta papildinājumi neapsīkst.

“Man tas nozīmē divus solokoncertus, kuros piedalīsies mani draugi, ar kuriem kopā esmu dziedājusi, un tādi mākslinieki, ar kuriem es vēl gribētu kopā dziedāt. Tādas uzstāšanās vienmēr ir svētki, jo uz skatuves satiekamies diezgan reti – katram ir plāni, braucieni, ieraksti… Jau pats nosaukums “Rendez-vous” ir kā aicinājums uz valsi. Šoreiz iztiksim bez gariem pieteikumiem, katrs nāks tā viegli – satikās un izšķīrās. Un tas vienmēr ir patīkami. Arī izšķiršanās, jo tāds ir mūsu darbs. Mēs jau visi tā – satiekamies un braucam tālāk,” nosaka māksliniece un piebilst: “Katrs no šiem māksliniekiem pulcē pilnas zāles, taču dziedāt duetā – tas būs īpaši. Divas enerģētikas, divas attieksmes, divas pazīstamas personības – un dziesma skan citādāk. Tas man šķiet pats interesantākais.”

8. jūlijā Laimas viesi būs latviešu estrādes zvaigznes Intars Busulis, Linda Leen, Jānis Stībelis un Andris Ērglis. Ar dažiem no viņiem dīva sastrādājusies arī agrāk, ar dažiem viņa uz skatuves tiksies pirmoreiz. Nupat noskaidrojies, ka latviešu estrādes zvaigznēm pievienosies arī viena no slavenākajām krievu estrādes solistēm Jeļena Vaenga, kura pēdējos gados regulāri saņēmusi Krievijas mūzikas industrijas prestižo balvu “Zelta gramofons”.

Savukārt 9. jūlijā kopā ar Laimu uzstāsies atraktīvā kiča superdīva Verka Serdjučka – pilnā komplektā kopā ar dejotājiem, pūtējiem un slaveno “mammu” no Ukrainas, Krievijas popmūzikas un mediju slavenību Borisu Moisejevu, Maskavas rokenrola izcilību Valēriju Sjutkinu, leģendārā 80. gadu Pēterburgas bītkvarteta “Sekret” līderi Maksimu Leonidovu un Gruzijas estrādes primadonnu Nani Bregvadzi. Abos koncertos Laima dziedās gan solo, gan duetā kopā ar saviem draugiem. Kā jau svētkos, neiztiks arī bez pārsteigumiem, tādēļ dažu VIP viesu vārdi vēl tiek turēti noslēpumā.

Kopumā par abiem koncertiem Laima saka: “Tie būs vasaras vakari ar seniem un jauniem draugiem, mūziķiem un dziesmām, kam bijusi kāda loma manā dzīvē. Dziedāšu pati, dziedās viņi, kaut ko nodziedāsim kopā un es pastāstīšu, ko man nozīmē šīs dziesmas un šie cilvēki. Ceru, sanāks laba atpūta ar labu pēcgaršu. Un man ir svarīgi, ka tas notiek tieši Jūrmalā un Dzintaros. Eiropā netrūkst saulaināku kūrortu ar lielākām un lepnākām koncertzālēm, bet te es visvairāk jūtos kā mājās. Te ir kas tāds, kā nav nekur citur. Priecāšos par visiem, kas atnāks.”

Kad māksliniecei vaicā par dažviet pavīdējušo “Laima Vaikule Rendez-vous” salīdzinājumu ar festivālu “Jaunais vilnis”, Laima tikai pasmaida: “Tur nav nekā kopīga, tie ir divi dažādi stāsti. Vienkārši es dzīvoju Jūrmalā. Te ir manas mājas, un šos koncertus es gribu kā vasaras svētkus – ar saviem draugiem un uzticamajiem klausītājiem. Tas arī viss. Nekādu zemtekstu vai paralēļu. Tikai Jūrmala, vasara, draugi un mūzika.”

Varbūt noder!

Koncerti:

8.VII 19.00 Jūrmala, “Dzintaru koncertzāle” (EUR 20 – 100);

9. VII 19.00 Jūrmala, “Dzintaru koncertzāle”( EUR 50 – 300).

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+