×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Laimdota Straujuma: starp laukiem un Rīgu ir milzīga plaisa (29)

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamnedēļ apritēs gads, kopš Laimdota Straujuma (Vienotība) paziņoja par aiziešanu no valdības vadītājas amata. Viņa atgriezusies Saeimā, kur darba režīms ir brīvāks nekā premjeres postenī, bet Straujuma turpina lauzīt galvu, kā risināt sāpīgākās Latvijas sabiedrības problēmas.

“Runāju ar Lauku konsultāciju un izglītības centra vadītāju Mārtiņu Cimermani, un nonācām pie secinājuma, ka starp laukiem un Rīgas politiķiem izveidojusies milzīga plaisa,” intervijā žurnālam “Mājas Viesis” stāsta Straujuma.

“Teicu, ka esmu gatava braukt uz laukiem un runāt ar cilvēkiem. Jādara viss iespējamais, lai šo plaisu mazinātu, jo tā var novest pie neparedzamām sekām.”

Straujuma norāda, ka pasaulē protesta balsojumu vilnis jau novedis pie Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās un Lielbritānijas lēmuma izstāties no Eiropas Savienības. “Man ir bail, jo globalizācija palielina atšķirības starp cilvēkiem, kam izdevies atrast savu vietu dzīvē, un tiem, kas nav bijuši tik veiksmīgi. Mūsdienās dzīves ritms ir tik straujš, ka ir ļoti viegli atpalikt no kopējās plūsmas,” secina Straujuma. “Politikā dažkārt runā par “dažādu ātrumu Eiropu”, bet mums ir “dažādu ātrumu sabiedrība”: vieniem izdodas visur paspēt, bet citi nevar tā skriet un turēties līdzi. Esmu daudz domājusi, kā mazināt plaisu starp veiksmīgo un ne tik veiksmīgo iedzīvotāju slāni. Nonācu pie secinājuma, ka vienīgais risinājums ir izglītības veicināšana visos līmeņos.”

Straujuma gan ir pārliecināta, ka Latvijai ir pa spēkam pārvarēt visas grūtības. “Kad vēl nebiju visos šajos amatos, man bija laiks papētīt savas saknes. Paaudžu paaudzēs mani senči bijuši zemnieki. Atceros savu vectēvu, kurš nebija mācījies augstās skolās, bet bija ļoti inteliģents cilvēks, spēlēja vijoli, klavieres, akordeonu. Mūsu senči strādāja un ticēja savai zemei. Kāpēc lai mēs to nevarētu?”

PILNU INTERVIJU LASIET JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Vērotājs no malas Atbildēt

  Neko nav veikusi, tikai skraidīja pa partījām meklējot sev labumus, pat par savu algas būtisku palielinājumu aizbildinājās, ka neko nav zinājusi!! Vai, vai, vai???!!! Bet jau sāk savu priekšvēlēšanu kampaņu, laikam cerot uz deputātu Eiropā, jo jau ir kādu amatu tur sev pieskatījusi. Tauta nabadzībā, bet dāmai “treknie gadi” un ” veiksmes stāsts” bija, ir un, kā redzams, sāk aktivitātes, lai turinātos. Cerams, uzrakstīs tuvākajā laikā memuārus, lai jaunatne mācās…kā neko tautas labā nedarot pie mums var zelt un plaukt!!!

 2. Pamodās….ha-ha,kad bija pie varas neredzēja….reitinga celšanai.Galvenais ir darba vieta un adekvāta samaksa,lai nevajaga vergot par minimālo algu,kundze.Jaunatnei protams izglītība un bez maksas.Neticu Vienotībai.

 3. EI NU EI ! BAIGAIS ATKLĀJUMS ! VAI TAD NO MĒNESS IR NOKRITUSI !! VISU LAIKU TO NEZINĀJA ? NU TAISNI JĀSMEJAS PAR ŠO ATKLĀJUMU HA HA HA

 4. Kas radīts rāpošanai, nespēj lidot! (кто создан ползать , летать не может). Tas ir viss, ko var pateikt par šīs kundzes prātojumiem.

 5. Pretruna – saka, ka plaisu mazinās izglītība, bet tai pat laikā saka, ka tēvs nebija izglītots… Secinājums: ar izglītību plaisu nemazināsi, ja cilvēkam nav darba vietas.

 6. Diezin, kuri šo plaisu radīja un tiurpina paplašināt ar savu truli stulbo lauku, it īpaši nelielo saimniecību, tūrisma uzņēmējdarbības veicēju, nelielu viesu namu utt. iznīdēšanas politiku? Mikrouzņēmumu nodokļa “jaunumi” vien ir ko vērts! Tupuma un idiotisma kalngals!

 7. arī es lauzu galvu Atbildēt

  Vai tiešām ir noticis Ziemassvētku brīnums – Laimdotai atvērusies trešā acs?

 8. Tiešām , tukša muldēšana, ko tad neko nedarīja, kad pati bija pie varas? Gudri mudēt viņi visi prot!

 9. Kaut 100 plaisas politikā starp laukiem un Rīgu… Politika novedusi, ka plaisa ir reālajā dzīvē starp laukiem un Rīgu. Izglītības trūkums tagad arī kļuvis par politikāņu mutē skandētiem vārdiem. Paši viņi skolās nav gājuši un izglītības trūkums ir tikai viens no viņu mīnusiem

 10. Drīz laimīgāki būs tie, Atbildēt

  kas atpalikuši…

 11. Bla,bla! Tuksa muldesana,piemodas un tada ka tu Straujuma visu ar seimu vajag izsutit uz tundru ,lai padzivo bez kapeikas.Nav lv.un nebus,jau esat daudzus latviesus savus zaudejusi.Mani divi berni dzivo uk un nedoma par to sagrabejusu latviju,jo izlida no nabadzibas ar mokam un vel atgriezties,nu NE1!

 12. Laukos svaigs gaiss un klusums ar baltu, tīru sniedziņu un zvēriņiem, putniņiem.

 13. Tavu prieku ! Straujuma kļuvusi redzīga ! Laikam tā plaisa sākumā bija tik sīka, ka ne samanīt ,ne saredzēt ? Kurš brīnumdaris atvēra tās aklās actiņas? Derētu vēl daudziem kundzes kolēģiem kļūt redzīgiem.

 14. Veiksminieki dod darbu neveiksminiekiem,nodarbina tos par minimālo algu,maksā aploksnēs,izvairās no sociālā nodokļa maksāšanas.Veiksminieki pieņem darbā neveiksminiekus uz pārbaudes laiku par mazu algu ,pārbaudes laikam beidzoties tos atlaiž no darba un pieņem darbā nākošos neveiksminiekus.
  Veiksminieki gadiem ilgi griež PVN karuseļshēmas ,par ko VID un KNAB nav nekādas daļas.Tā varētu turpināt līdz bezgalībai.
  Tagad varētu turpināt par nepārredzamām sekām,kas gan ir ļoti pārredzamas,bet tā kā tās varētu būt neglaimojošas ,pat šokējošas varai ,tāpēc nejolālas varai turpinājums nesekos.

 15. Gada lielākais atklājums! Kas to būtu domājis, pavisam neticami!

 16. sito tantinu es gultina kartigi samiletu uzreiz cits smaids uz lupam butu

 17. shito ressno cuuku vajadzetu tiesaat par valsts izlaupishanu tapat ka klintoni par karu uzsakshanu un IGIL izveidoshanu. Komunistu cuuku vemstas medijos.Kad shii mauciba beigsies muusu zeme,ka komunisti dzivo zili zalji un tauta izbrauc.Cik ilgi mauks nagus shi nolaapiita suga.Ourns bildee ta kaa govs suuds izpleeties pljavaa,ibio,nekaunja. Atskiribu ieraudziija tikai tagad pec 26 gadiem?

 18. komunistu mauka,cita vaarda nav. Tikai tads nekaunigs purns var kaut ko tadu pateikt.Kas vainas Tramoam,stulbaa gove?!

 19. Man liekas ka vajadzētu kādu komisiju izveidot, atkal būtu vieta kur liekēžu baru par labu atlīdzību novietot.

  • gan jau izveidos,ne jau velti esot paredzēts valsts pārvaldi palielināt vēl par 2500 darboņiem.Katram vismaz 3000 eiro algu.Nu kā lai tur negudro jaunus un lielākus nodokļus?

 20. ko viņa taisās runāt ar tiem lauku cilvēkiem?Vai tad viņi ir tie,kuri to lielo plaisu ir radījuši?Labāk jau lai paraugās savā apkārtnē,tur ātrāk atradīs tos,kuri “ir visu salaiduši dēlī” un sāk skaidroties ar tiem.Pati jau ar savas premjerēšanas laikā ne mazums ziepju savārīja,iztopot valdošajām partijām un ES diktātam.Viens pats “bēgļu”pasākums jau ir ko vērts.

 21. Starp Pārdaugavu un Vecrīgu arī – Daugava starpā. Pilna ar ūdeni, tiesa, kas ziemā sasals.

 22. A kas to plaisu radīja?

 23. Tante tik gudri runā, bet kad bija pie teikšanas – ko darīja – neko .
  “Straujuma turpina lauzīt galvu, kā risināt sāpīgākās Latvijas sabiedrības problēmas.”
  Un tas ir viss – līdz ar galvas lauzīšanu nekas nerisinās…

  • pirms gada pētījumi liecin’ja ka

   pirms gada dažādi informācijas avoti rakstīja ,ka Latvijā uz nabadzības robežas dzīvo ap 40 % iedzīvotāju ,tad šogad jau min skaitli ap 70 % ,Kā var runāt ka nekas nav darīts ?Pat ļoti daudz.

 24. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  U, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  =======

  Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, arī savus mazvērtības kompleksus veldzējoši, apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu, “atkarību” u.c. taml. “noviržu” diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” vai vispār “apklusināt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”… Jābrīnās, kādēļ joprojām labticīgie tautieši šodienas dižķibeles apokaliptiskajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsu labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” masu apziņā?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā patiesība.”, 31.07.2009.)
  —–
  .
  Šeit (Muļķu Zemē, t.i.).
  ( iz “O.M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 2004. gads )
  .
  Šeit svētuļi – bez Dieva,
  Un “ticīgie” bez lūgsnas,
  Šeit “viena trekna rieva”,
  Un “domātavā”… (plūksnas).
  .
  Šeit miljonus var laupīt,
  Un ‘SILES biedros tusēt’,
  Šeit sīkgrašus var taupīt,
  Un ‘pāķos’ nīkstot klusēt.
  .
  Šeit “prezidentos” ie(k)līst,
  Var, ‘ziepējoties’ “zaļi”,
  Šeit “vaukšķiem” ‘veša piesvīst’,
  Kad “valsti” ‘stūrē švaļi’.
  .
  Šeit “karakalpus” fraktē,
  Lai “misijās” šos dzītu,
  Šeit PATIESĪBU slaktē,
  Ar FALŠU “miera” mītu.
  .
  Šeit “likumi” priekš pašiem,
  Tiek “ķēķī” ‘samuļļāti’,
  Šeit “pūļa lupatlašiem”,
  Liek ‘pieliekties uz drāti’.
  .
  Šeit “struktūras” ‘ņem priekšā’,
  Pēc “shēmas”, angažēti,
  Šeit “orgāni” ‘dod iekāš(s)’,
  Kad “panti” ‘piemeklēti’.
  .
  Šeit nauda ‘nepareiza’,
  Pērk “tiesnešus” bez goda.
  Šeit “taisnā” tiesa greiza,
  Triec Temīdu ‘uz poda’.
  .
  Šeit “tiesībsargu” ‘mentiem’,
  Tiek “granti” ‘iedalīti’,
  Šeit notiesāt (par ‘centiem’),
  Var ‘reņģēdājus’, “glīti”.
  .
  Šeit ienīst “disidentus”,
  Kas “kūda glupo Tautu”,
  Šeit uzrīda tiem ‘mentus’,
  Lai “b(ļ)aurus” plosot kautu.
  .
  Šeit ķērc par “hibrīdkaru”,
  Un ZOMBĒ propagandu,
  Šeit (p)ielūdz “jeņķu” varu,
  Un “sabiedroto” bandu.
  .
  Šeit kviec, ka “krievi nākot!!!”,
  Jau gadiem “ilgtspējīgi”,
  Šeit cer, ka NATO sākšot,
  Drīz karu, “sadraudzīgi”.
  .
  Šeit “euro buferzōnā”,
  Grab tanki (“šrotā” pirkti),
  Šeit OKUPANTIEM fōnā,
  Rukšķ “patrEJoti žirgti”.
  .
  Šeit “troļļi virtuāli”,
  Tiek ‘fraktēti pa lēto’,
  Šeit zombētie vemj sāli,
  Uz Dvēselēm, kas rēto.
  .
  Šeit cena Sirdsapziņai,
  Ir ‘polšs’ un blašķe alus,
  Šeit maksā “plašsaziņai”,
  Lai ‘sabāž dūņās galus’.
  .
  Šeit “pūlim” sen ‘pie kājas’,
  Ko ‘ļerzā’ “varas balsti”,
  Šeit ļaudis pamet Mājas,
  Un mūk uz svešu valsti.

  Šeit “valsts” uz savu Tautu,
  Spļauj, apņirdzoties skaļi,
  Šeit nav (?), kas pretī bļautu =
  Zeļ MUĻĶU zeme, zaļi…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 25. tagad TOS sauc par veiksmīgajiem (kas māk krāpties un kampt), bet cilvēkus, kas padarīti par strādājošiem nabagiem, jo viņu algas ir 10 reiz mazākas pat par desmitiem reižu atbild;ig;aku darbu veikšanu – par MAZĀK VEIKSMĪGIEM? Nu kauna nav itin nemaz šiem Latvijas darbonīšiem un darbonītēm. itin nemaz! nu netiks vairs neviens no viņiem pie varas. “krievi nāk”vairs nedarbosies un neglābs ne vienotības, ne zzs, ne na nekauņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+