×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Laimdotas rudens (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjere Laimdota Straujuma

Kāds vecs vīrs, mērenu uzskatu “Vienotības” pamatiedzīvotājs, rezignācijā man teica – laiks nojaukt veco māju un celt jaunu. Šī nopūta par dzimto partiju, kuras dzīve tagad sastāv no 13. datumiem un piektdienām. Es jau nebūšu tas, kurš spārdīs lauvu, kas taisās izlaist garu. Vēlētāji uztraukušies, ka kādreiz izcilā stāvokļa valdošā partija vāji reaģē uz dienasgaismu, attāli skan simfoniskā mūzika, kas vēsta par tuvām beigām. Cilvēki apjautājas izvadītājiem, vai starterī dos buljona tasi ar kļockām vai deserta vīna glāzi ar kūciņu. Pat bargākā kritiķe, partijas žurnāla redaktore norāda garā vājo palātu par pēdējo “Vienotības” adresi pirms mirstamās vainas. Vēl gribētos paspiest Laimdotas tulznaino roku. Atcerēties ziedu laikus, kad Dombrovskis citu vietā strādāja virsstundas. Kad partijas oļiņieši, eima kurp iedami, bija ar neuzpērkamības un augstas morāles vārdu mutē. “Vienotība” šķita apbalvota ar gramu saprāta, tīri kā virtuozi iepretī klaigātāju sīkpartijām no tirgus plača.

Klāt rudens. Līderībā bijušie deģenerējas un izkalst. Iekšējo nesaskaņu plosīti, mājodami ekosistēmā “domubiedru terārijs”, nokrituši politiskajā andergraundā. Ne mēnešiem, bet dienām, stundām autoritāte plok zemāk. Grūti iztulkojamā komunikācijā ar sabiedrību uzzinām par tuvu radinieku nožņaugšanas mēģinājumiem. Par plašu neizdarību sēriju, nemākulību un lēnumu valdībā. Par pārdotām pārvaldes vietām pietuvinātām personām. “Vienotības” kārtotā politika ir balansēšana uz bezgaumības robežas. Lielas problēmas ir nevarīgiem ministriem, piecgadu plāni stāv neizpildīti, reformas neaiztiktas. Piekususi Straujuma neesot nomodā par attīstību. Gan proletārieši, gan mantīgā šķira neapmierināta, cik maz kanēļa “Vienotības” bulciņās. Visi iesaukušies – kā mēs vispār spējam dzīvot ar tādu valdošo partiju! Āķis ir, ka citas tak nav! Ne pūsmiņas, ka brāztos svaiga, attīroša gaisa vilnis. Ka pa otram lāgam celtos kāds Zatlers, kura cīņu ar oligarhiem atminam kā notikumus no faraona Ramzesa I laikiem, un viņš pats ir arhīva materiāls. Nacionālā apvienība diemžēl nav pratusi piesaistīt vairāk pasaulei atvērtus cilvēkus (kā Ilmāru Latkovski) un talantīgus, izglītotus nacionālistus (kā Rihardu Kolu). Publikas daļai NA jaunatne simpatizē kā ideālisti, kurpretī naudīgi cilvēki tos uzskata par plāna galdiņa urbējiem. ZZS palaidnieki ir totāli zem hūtes, tur neizaugs veselīga kokakolas paaudze. Tāpēc vecā sirmgalvja padoms nav zemē metams. Āboltiņēniem nav maģiskas nospiežampodziņas “viss būs okei” un nav vaļas ņemt pusdienu pārtraukumu. Jāceļ jaunbūve. Ar logu nomaiņu, ar siltināšanu un kapitālo remontu. Ak, sāpe! Jāatlaiž vecā administrācija no priekšsēdētājas un premjeres līdz mantzinim, kasierim, pastniekam, kas solīdā partijā nav tie pēdējie amati!

Gaidīsim namdarus un kustību pie valdības ovālā galda. Padzīvojušām dāmām rudenī nav teicamāka nodarbe kā adīt zeķi, omītēm nekas nedara siltāku dienu kā mazbērni – galvenais ir nepalikt postošā vienatnē. Vecā mājā patiešām beigās nonāks pie tā, ka kādi šizas, ieraudzījuši pavīdam ko gaišzaļu, kliegs – ķeriet, politiķis! Sitiet!

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nav variantu. Latviju sistēmiski izzog, mantiskā grupējuma tiesiskuma programma pieņemas spēkā, top jauni likumi, kā nokārst tautu, apčkarēt un pataisīt par vergiem. Pie likumdošanas galda stāv VL/TB/LNNK sirmie vīri un naivie jauneklīši ar auseklīšu prievītēm un stiprina maksātnespējas bloku, neļauj pārmaiņas tiesā un Saskaņa Rīgā izmanto to un čakarē rīdziniekiem smadzenes un kačā laukā naudu.
  Tagad pat par caurbarucamo ceļu remontu dzīvojamos masīvo, kurus lieto visa Rīga pēc vajadzības, no katras mājas plāno izsūkt pa 16 000. Parēķiniet, kādu summu, ja masīvā ir kādas 50 mājas, Ušakovs ar Rīgas namu pārvaldnieku izgrābs. Par pagraba tīrīšanu – ap 1500, par būvkonstrukciju apsekošanu ap 2000 un tā katru gadu “apseko”, katru gadu tīra skursteņus, kuri stāv gadiem ilgi sagažusies un aizauguši. Šajā burzmā tautu musina balsot par SaSkaņu. Nu ja, Līcītis brucina visas latviskās partuijas, tāpat Lato un kas atliek – SaSkaņa ar saviem izsaimniekotājiem, nē ar vērienīgiem tautas naudas izsūcējiem -VK atrastiem pierakstījumiem un superdārgiem remontiem.

 2. Kāds nejauks veļu mēneša sapnis Omītei…
  Nenosakāmu kontūru tēls visu laiku atkārto: atlaid Anriju…atlaid Anriju!..Kad no rīta Omīte atvērtām acīm paveras uz krēsla noliktās jaunās moderni zilās žaketītes virzienā, aiz tās atskan pavēloša balss: atlaid Anriju!…
  Omītei ērtajā transporta līdzeklī dodoties Lielās Pelēkās Mājas virzienā, caur mašīnas tumšajiem stikliem ielas malā no jauna pamanāms draudošais vieplis: atlaid Anriju!!…
  Kabinetā nokļūstot, Omītes spēki ir galā. Pie rakstāmgalda noslīgstot, roka jau satvērusi baltu papīra lapu. Pēc brīža, sev par brīnumu, Omīte redz lieliem burtiem uzrakstīto – ANRIJS ir ATLAISTS!…Tagad Omīte kājās sajūt spēcīgu nogurumu, bet toties galvā lielu atvieglojuma sajūtu kā pēc labi padarīta darba…..Nu jau Rēgs arī bija izgaisis….

 3. Žulim PILNĪGA TAISNĪBA!!! Katru reizi no jauna ļaudis, kā par spīti citiem, ievēl tos pašus neliešus un gaida no viņiem pārmaiņas…Kurzemniekiem Āboltiņa piespļāva pilnas acis, jo tika atstāta zem svītras!?? ATRADĀS JUNKURS UN IECĒLA VIŅU SAULĪTĒ….ĀBOLTIŅA DARBOJAS KĀ ĪSTS FĪRERS!!! Kamēr vēlētājiem tiks NEKAUNĪGI NOLIKTI PRIEKŠĀ SARAKSTI AR VECAJIEM NELIEŠIEM UN NEBŪS IZMAINĪTA VĒLĒŠANU SISTĒMA, N E K A S NEBŪS!!! Vai tiešām nav skaidrs!?? KAD SABIEDRĪBA PIEPRASĪS CITU VĒLĒŠANU SISTĒMU, KAS DOTU KAUT KĀDAS CERĪBAS??? TĀLĀK TĀ NEVAR TURPINĀT…

 4. Negodīgums un savtīgums saēd cilvēka dvēseli un iznīcina smadzenes, tāpēc ir paredzēta grēksūdze, ja nožēlo un izsūdz grēkus, Dievs spēj piedot visu, cilvēks atgūst dzīvības spēku un ir spējīgs atdzimt jaunai dzīvei, jaunām dejām un darbiem. Pilnā samazgu spainī var iepilināt tikai jaunas samazgas. Tīram ūdes kausam vajadzīgs jauns, tīrs trauks.

 5. Galvenais: solīt,ka nebūs jāstrādā !
  Tad balsosim ar visām četrām…

 6. Visumā jau samērā asprātīga autoram šeit tā ironija ir sanākusi. Diemžēl, šāda un līdzīga ironija mums nevis atklāj, bet faktiski palīdz noslēpt to drūmo īstenību, kas Latvijā valda. Cilvēki palasa kārtējo ironisko rakstu par kārtējo politikas mēslainē aizejošo partiju, pasmejas un….. dodas uz kārtējām vēlēšanām, lai atkal balsotu par tādām pašām partijām. Un tā mēs smiedami un trallinādami ejam pretim savai un savas valsts iznīcībai. Šī raksta autors izsakās, ka tā “vienotības” partija un omītes valdība iesākumā bija “tāda” un tad kļuva “šitāda”. Nekas tur nebija un nekļuva. Kāda šī partija un valdība jau no pašiem pirmsākumiem bija, tāda viņa šodien ir. Un tāpat ir ar visām citām Saeimā sēdošajām partijām. Visas tās ir šeit valdošā, pārkrāsotā padomju režīma kalpi. Kad viens kalps sev noliktos netīros darbus ir padarījis, tas tiek nomainīts ar citu tādu pašu. ( “Moris savu darbu ir padarījis, moris var iet”) Kamēr vien mēs visi paklausīgi iesim uz kārtējo antidemokrātisko, partiju rīkoto vēlēšanu farsu un nododot savas balsis piešķirsim demokrātijas mandātu šim režīmam, nekas labāk nekļūs. Mainīsies tikai partiju izkārtnes, mainīsies omītes un opīši premjera krēslā….

  • Cilvēku spēkos droši vien nav mainit evolūcijas gaitu un kam jānotiek notiksies.Mūsu komenti droši vien arī kaut kādā veidā piedalas šajā procesā.Domaju,ka latvieši savu vietu nezaudes,neskatoties uz visai šķietami bīstamiem procesiem.

  • Vēlētājiem sačakarē smadzenes “reitingi”, kuri pasaka par ko balsot, ka nedrīkst balsot par mazajām partijām, jo vari pazaudēt balsi. Un balso, pazaudējot prātu un atkal iekrīt. Kā stāsta reitingi, tā balso, visu laiku tā ir. Grozīt neko nevar. Korupcija ar miljoniem sit vilni, maksā partijām, žurnālistiem vai pērk rakstus un tauta paklūp zem vēlēšanu ratu riteņa.
   Tik pagrimusi, tik plaši izlaupīta laikam ir vienīgā valsts Eiropā – Latvija. Zog visur, bet šeit bez izmēra un bez sāta.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+