Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
13. augusts, 2012
Drukāt

Laimests e-pastā. Vai krāpšanās?

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Saņēmu e-pastā vēstuli, kurā man paziņo, ka esmu laimējis 500 000 ASV dolāru. Kā saņemt šo laimestu? Domādams, ka tas visticamāk ir krāpniecības mēģinājums, šo vēstuli uzreiz nemaz nevēru vaļā. Nu jau pagājuši vairāk nekā divi mēneši. Ceru, ka laimests vēl nav anulēts…
 Ēriks Ogrē

 

Lai gan visiem labi zināms, ka par velti siers ir tikai peļu slazdā, taču pa laikam atkal kādam gadās iekrist. Šajā gadījumā mis Linna Martina no ASV aicina sazināties ar misteru Bilu Edvardu, jo ASV loterijas balvu departaments informējis, ka Ēriks laimējis 500 000 dolāru. Uzvarētāji noteikti, izmantojot viņu e-pasta adreses, tām pievienojot kaut kādu biļešu un to sēriju numurus. Tad nu otrajā kategorijā esot vinnējis arī Ēriks! Lai saņemtu laimestu, viņam e-pastā esot jāsazinās ar Edvarda kungu un jāpaziņo konkrēti dati par sevi: pilns nosaukums, pilsonība, dzimšanas datums, dzimums, ģimenes stāvoklis, adrese, tālruņa numurs, profesija. Sūtīt informāciju varot droši, jo ASV loterijas balvu Inc. visas klienta tiesības aizsargāšot.

Lai gan katrā valstī, arī Amerikā, ir sava nacionālā loterija, un tajā var laimēt arī prāvas summas, taču diez vai balvas tāpat vien pēkšņi varētu nonākt arī Latvijā. Ēriks nekādas loterijas biļetes šajā valstī neesot iegādājies. No ASV pa pasauli izmētāt savu laimestu fondu – tas vien jau šķiet šaubīgi. Ziņas par loterijas organizētājiem vienmēr var pārbaudīt arī internetā (“Google” meklētājā). Pat ja sākumā vēl neprasa nosūtīt naudu papildus izdevumu segšanai, kas pēkšņi radušies, lai laimestu nogādātu adresātam, tas nenozīmē, ka vēlāk šādu informāciju nesaņemsiet. Turklāt var gadīties, ka krāpnieki iecerējuši jūsu datus izmantot arī citiem negodīgiem mērķiem.

Konsultēja Izložu un azartspēļu inspekcijas priekšniece Signe Birne.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (5)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+