Mobilā versija
+2.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
13. augusts, 2012
Drukāt

Laimests e-pastā. Vai krāpšanās?

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Saņēmu e-pastā vēstuli, kurā man paziņo, ka esmu laimējis 500 000 ASV dolāru. Kā saņemt šo laimestu? Domādams, ka tas visticamāk ir krāpniecības mēģinājums, šo vēstuli uzreiz nemaz nevēru vaļā. Nu jau pagājuši vairāk nekā divi mēneši. Ceru, ka laimests vēl nav anulēts…
 Ēriks Ogrē

 

Lai gan visiem labi zināms, ka par velti siers ir tikai peļu slazdā, taču pa laikam atkal kādam gadās iekrist. Šajā gadījumā mis Linna Martina no ASV aicina sazināties ar misteru Bilu Edvardu, jo ASV loterijas balvu departaments informējis, ka Ēriks laimējis 500 000 dolāru. Uzvarētāji noteikti, izmantojot viņu e-pasta adreses, tām pievienojot kaut kādu biļešu un to sēriju numurus. Tad nu otrajā kategorijā esot vinnējis arī Ēriks! Lai saņemtu laimestu, viņam e-pastā esot jāsazinās ar Edvarda kungu un jāpaziņo konkrēti dati par sevi: pilns nosaukums, pilsonība, dzimšanas datums, dzimums, ģimenes stāvoklis, adrese, tālruņa numurs, profesija. Sūtīt informāciju varot droši, jo ASV loterijas balvu Inc. visas klienta tiesības aizsargāšot.

Lai gan katrā valstī, arī Amerikā, ir sava nacionālā loterija, un tajā var laimēt arī prāvas summas, taču diez vai balvas tāpat vien pēkšņi varētu nonākt arī Latvijā. Ēriks nekādas loterijas biļetes šajā valstī neesot iegādājies. No ASV pa pasauli izmētāt savu laimestu fondu – tas vien jau šķiet šaubīgi. Ziņas par loterijas organizētājiem vienmēr var pārbaudīt arī internetā (“Google” meklētājā). Pat ja sākumā vēl neprasa nosūtīt naudu papildus izdevumu segšanai, kas pēkšņi radušies, lai laimestu nogādātu adresātam, tas nenozīmē, ka vēlāk šādu informāciju nesaņemsiet. Turklāt var gadīties, ka krāpnieki iecerējuši jūsu datus izmantot arī citiem negodīgiem mērķiem.

Konsultēja Izložu un azartspēļu inspekcijas priekšniece Signe Birne.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+