×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Laimetīgās dejas izrādē “Korpuss” pētīs cilvēka ķermeni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē, 23. un 24. aprīlī plkst. 19 Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē būs skatāma jauna laikmetīgās dejas izrāde “Korpuss”, kuru veido horeogrāfe un dejotāja Elīna Lutce sadarbībā ar mākslinieci Kristu Dzudzilo, LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Ozola-Petrovska.

Solodarbs “Korpuss” pirmizrādi piedzīvos Rīgā, taču gada sākumā izrādes darba versiju Elīna Lutce izrādīja leģendārajā Džadsona baznīcā, Ņujorkā, kas tiek uzskatīta par postmodernās dejas dzimšanas vietu un ir viens no nozīmīgākajiem punktiem mūsdienu laikmetīgās dejas pasaules kartē. Lorija Apriharda, neatkarīgā producente no Ņujorkas, Elīnas uzstāšanos Džadsona baznīcā raksturo kā “pārsteidzošu un spilgtu”, kā arī izceļ skaisto kustību kvalitāti.

Izrādē horeogrāfe pēta ķermeni, tā komunikāciju ar ārpasauli un pašam ar sevi, uzdodot jautājumus arī par cilvēka un ķermeņa ierobežojumiem – gan citu noteiktiem, gan pašu izvēlētiem.

Elīna Lutce 2011. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas horeogrāfijas nodaļu. Šobrīd strādā kā neatkarīga horeogrāfe un dejotāja, veidojot gan laikmetīgās dejas izrādes), gan horeogrāfiju dramatisko teātru izrādēm “Enģeļi Amerikā” (2013, Dailes teātrī, “Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada kustību mākslinieks”, “Sarkangalvīte un vilks” (2013, Latvijas Nacionālajā teātrī), “Vasarnieki” (2014, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī).

Krista Dzudzilo ir vizuālā māksliniece. Darbojas mākslā gan individuāli, gan tandēmā ar vīru, scenogrāfu Reini Dzudzilo. Kopā veidojuši scenogrāfiju un kostīmus 11 iestudējumiem: Latvijas Nacionālajā operā, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Dirty Deal Teatro, E. Smiļģa Teātra muzejā un Andrejostā. 2014. gadā par izrādi “Vasarnieki” tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada kostīmu mākslinieks”. 2012. gadā, starptautiskajā Tartu Drāmas festivālā, saņēmusi balvu par “Izcilu vizuālo tēlu” Nacionālā teātra izrādei “Izrāde “Gals””. Četras personālizstādes.

Izrādi organizē laikmetīgas dejas mākslinieku apvienība “Ārā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+