×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Laimīgāki — liberāļi vai konservatīvie? Pētījums, kam lielāka nosliece uz pašapmānu (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Autors – Vilma Veldre

Izmantojot trīs dažādas neatkarīgas metodes, amerikāņu psihologu komanda novērtējusi liberāla un konservatīva pasaules uzskata piekritēju prieka un laimes sajūtas līmeņus. Pirmās divas metodes saistītas ar dažādas emocionālās slodzes – pozitīvas vai negatīvas – vārdu lietošanu, bet trešā – ar konservatīvo vai liberālo smaidu patiesuma izpēti.

Interesanti, ka šīs metodes, lietotas dažādās izpētāmo grupās, deva ļoti līdzīgus rezultātus: liberāļi biežāk nekā konservatīvie izjūt prieku. Tajā pašā laikā personīgajās atklāsmēs balstītie novērtējumi liecina par to, ka konservatīvie ir vairāk apmierināti ar dzīvi kopumā nekā liberāļi.

Vispār jau tas nemaz nav tik vienkāršs uzdevums – novērtēt cilvēka laimi. Kaut vai tāpēc, ka jau pašu šo jēdzienu ir grūti formalizēt un līdz ar to, protams, izmērīt. Turklāt mūsdienu jocīgajā pasaulē arī laime kā tāda ir lielā mērā politiski angažēta: jebkura vairāk vai mazāk agresīva sociālā grupa allaž ir gatava lepni paziņot, ka tā un tās savervētie atbalstītāji kaut kādā ziņā ir laimīgāki par visiem pārējiem. Lai vai kā, taču pret jebkādiem šāda veida pētījumiem jāizturas piesardzīgi un veselīgi aizdomīgi. Tāpēc vēl jo interesantāks ir Kalifornijas un Ilinoisas pētnieku veiktais darbs, kurā viņi novērtējuši ASV Konservatīvās un Demokrātu partiju piekritēju prieka un laimes stāvokli, izmantojot minētās trīs citu no citas neatkarīgas metodes, kas, kā jau bilsts ievadā, uzrādījušas līdzīgus rezultātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nerullē ne liberas†i, ne konserva†īvie!

Draugiem Facebook Twitter Google+