Mobilā versija
Brīdinājums -7.8°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Otrdiena, 23. janvāris, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

LaIPA: izlaidumos licence jāpērk tikai balles daļai

Foto- LETAFoto- LETA

Skolām izlaidumiem nav nepieciešama licence par priekšnesumiem pasākuma oficiālajā daļā, tā jāpērk tikai izklaides daļai, un licences izmaksas ir 15 latu, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Ieva Platpere.

“Skolai izlaidumam nav jāizņem licence par skolas pasākuma oficiālajā daļā izpildītajiem priekšnesumiem, kur skolēni dzied dziesmas, dejo, skaita dzejoļus vai sniedz jebkuru citu priekšnesumu. Skolai licence ir nepieciešama izklaides daļai, kas ir balle vai dejas ar dzīvo mūziku vai dīdžeju,” sacīja Platpere.

Pēc viņas sniegtās informācijas, licence vienam pasākumam izmaksā 15 latu – LaIPA jāmaksā pieci lati un pieci santīmi, bet Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūrai/Latvijas Autoru apvienībai (AKKA/LAA) – desmit latu.

LaIPA, tāpat kā AKKA/LAA, uzsver, ka “mūzikas atskaņošanas licence nekad nav bijusi un nebūs nepieciešama jebkādos privātajos pasākumos, kas ietver gan Līgo svētkus, kāzas, kristības, dzimšanas dienas, vārda dienas, dārza svētkus, gan jebkuru citu saviesīgu pasākumu”.

AKKA/LAA iepriekš norādīja, ka licence ir vajadzīga, piemēram, ja Jāņus rīko pašvaldība vai uzņēmums, vai privātpersona plašākai publikai.

Laikraksts “Neatkarīgā” nesen vēstīja, ka atsevišķas skolas, autortiesību aizsardzības organizāciju bargo soda naudu sabiedētas, aizliegušas absolventiem izlaidumā dziedāt un atskaņot mūziku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+