Pasaulē
Eiropa

Laipni lūgti ellē. Protestos Hamburgā ievainoti 76 policisti 16

Foto – AFP/LETA

Hamburgā ceturtdien “lielā divdesmitnieka” (G20) samita priekšvakarā izcēlušies vardarbīgi protesti, kuros ievainoti vismaz 76 policisti, ziņo Vācijas varasiestādes.

Apmēram 12 000 demonstrantu ceturtdien iesaistījās protesta akcijā, kam paši tās rīkotāju devuši nosaukumu “Laipni lūgti ellē”. Aptuveni 1000 protestētāju sejas sedza maskas, lai gan Vācijā masu pasākumu laikā tas ir aizliegts.

Policija ar skaļruņiem sākumā aicināja protestētājus noņemt maskas, bet šis aicinājums tika ignorēts, un kārtības sargi tika apmētāti ar dažādiem priekšmetiem. Pēc tam varasiestādes izlēma nošķirt vardarbīgos kreisos ekstrēmistus no pārējiem demonstrantiem.

Policija izmantoja ūdens lielgabalu un asaru gāzi, lai izklīdinātu nekārtību cēlājus.

Policija vēsta, ka sadursmēs cietuši 76 policisti. Viens no kārtības sargiem nonācis slimnīcā, jo viņam petardes sprādzienā savainotas acis.

Lai gan vairums no cietušajiem policistiem guvis vieglus ievainojumus, slimnīcā nācies nogādāt vēl divus likumsargus.

Sadursmēs cietis arī nezināms skaits protestētāju.

Pēc tam, kad policijai neizdevās nošķirt vardarbīgos protestētāju no miermīlīgajiem demonstrantiem, pasākuma rīkotāji paziņoja, ka demonstrācija tiek pārtraukta, taču vairāki tūkstoši protestētāju neizklīda un sīkākas sporādiskas sadursmes ik pa brīdim uzliesmoja no jauna.

Protestētāji naktī demolēja un aizdedzināja automašīnas un dauzīja veikalu skatlogus.

Akcijas “Laipni lūgti ellē” rīkotājs Andreass Blehšmits pavēstījis, ka ceturtdienas vakarā aizturēti desmit līdz 20 protestētāji.

Viņš apgalvoja, ka Vācijas policija un Konstitūcijas aizsardzības birojs G20 samita priekšvakarā esot izvērsuši “masīvu kampaņu”, lai atturētu cilvēkus no dalības protesta akcijās.

Saistītie raksti

Lielākā protesta akcija gaidāma sestdien, kurā varētu piedalīties vairāk nekā 100 000 cilvēku, no kuriem saskaņā ar varasiestāžu aplēsēm aptuveni 8000 varētu būt par vardarbīgi noskaņoti.

Kārtības uzturēšanai G20 samita laikā uz Hamburgu nosūtīti 20 000 policistu.

Ceturtdien Hamburgas lidostā atļauja ieceļot Vācijā tika liegta diviem Itālijas pilsoņiem, kas pagātnē pastrādājuši vardarbīgus noziegumus.

Arī un robežas ar Holandi Vācijā netika ielaists autobuss ar cilvēkiem, kas devās uz protesta akcijām Hamburgā.

Tajā pašā laikā Hamburgas centrālajā stacijā ceturtdien ieradās vairāki simti protestētāju ar īpaši nolīgtu vilcienu no Bāzeles.

Viņi vēl vilcienā tika pakļauti rūpīgai pārbaudei, kas tā ierašanos Hamburgā aizkavēja uz četrām stundām.

33 no vilcienā esošajiem pasažieriem Vācijā netika ielaisti, un viņiem bija jāatgriežas Šveicē. Starp viņiem bija arī kāda persona, kuru šveiciešu varasiestādes izsludinājušas meklēšanā.

https://www.youtube.com/watch?v=nzntHrW_idU

LA.lv