Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. janvāris, 2013
Drukāt

Laipnība – laimes atslēga 


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Visi vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu laimīgi, labi un sabiedrībā cienīti. Kā pierāda nesen publiskotie pētījumi, lai sasniegtu šo mērķi, galvenā īpašība ir laipnība pret citiem. 


 

Kanādas zinātnieki pētījumā, kurā piedalījās četrsimt bērni vecumā no deviņiem līdz 12 gadiem, secinājuši, ka cilvēka laimi vistiešākajā mērā veicina labas uzvedības normas, informē interneta vietne LiveScience.com. “Ne vienmēr ir tā, ka laimīgi cilvēki dara labas lietas. Arī veiksmīga socializācija ar apkārtējiem krietni uzlabo cilvēka labsajūtu,” uzsvērts pētījumā. Tā ietvaros bērni tika sadalīti divās grupās. Daļa Kanādas pilsētas Vankūveras skolēnu tika mudināti apmeklēt dažādus izklaides pasākumus, sporta spēles, iepirkšanās centrus vai spēļu laukumus. Tikmēr otru daļu aicināja izrādīt elementāru pieklājību – dalīties ar ēdienu, apskaut saskumušu klasesbiedru vai māti. “Bērniem sniedzām piemērus, kā izturēties laipni, bet atstājām viņu ziņā, kā rīkoties,” stāstīja viena no pētījuma autorēm Kimberlija Šonerte-Reihla. Pēc mēneša abu grupu bērni apgalvoja, ka jūtas laimīgāki, taču tie, kurus iekļāva otrajā grupā, vēlāk iemantoja lielāku cieņu savu vienaudžu vidū, apgalvo pētnieki. Viņi uzsver – tas pierāda, ka bērni, kuri skolā iemantojuši delveru slavu, ne vienmēr jūtas laimīgāki, kaut daudzi viņu vienaudži šķietami mēģina viņiem pieslieties. “Laipnībai un pieklājībai pret citiem ir daudz lielāka nozīme, lai bērns skolas solā justos laimīgāks,” uzsver Šonerte-Reihla.

 

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+