×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Lajuks atgriežas futbolā, LFF noplāta rokas

lajuks

Latvijas Futbola federācijai (LFF) nav nekādu tiesību aizliegt spēļu sarunāšanā aizdomās turētajam Romānam Lajukam strādāt par pašmāju kluba “Riga” izpilddirektoru, aģentūrai LETA norādīja LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Šajā starpsezonā Lajuks nemanāmi kļuvis par “Riga” izpilddirektoru, lai gan uz šo cilvēku, kurš darbojies bēdīgi slavenajos Daugavpils “Daugava” un “Gulbene” klubos, jau vairākus gadus krīt pamatīga aizdomu ēna saistībā ar sarunātajām spēlēm.

“Mums nav nekādu tiesību neatļaut Lajukam strādāt šajā klubā. “Riga” ar mums runāja, mēs izteicām savu viedokli. Zinām Lajuka pagātni. Viņš bijis klubos, ar ko mums bijušas sava veida problēmas – Daugavpils “Daugava” un “Gulbene”. Tagad mums vajadzēs rūpīgi sekot līdzi, kas šajā klubā notiek. Ceru gan, ka viss būs kārtībā,” izteicās Mežeckis.

LFF ģenerālsekretārs sacīja, ka viņš Lajuku pazīst jau kopš astoņdesmitajiem gadiem un viņa profesionālās īpašības nāks par labu “Riga” klubam, taču līdzi velkas sarunāto spēļu aizdomu ēna, tāpēc viņam tagad būšot jāmēģina pierādīt, ka šīs runas neatbilst patiesībai.

“Pērn par potenciāli aizdomīgajām spēlēm virslīgā no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) nebija neviena ziņojuma. Tomēr tas nenozīmē, ka cīņa ir uzvarēta. Ceru, ka aizdomīgu spēļu vairs nebūs, bet mums ir jābūt gataviem uz visu. Turpināsim darbu, un ceru, ka arī “Riga” klubs sekos līdzi tam, kas notiek viņu komandā,” uzsvēra Mežeckis.

“Mums vairs nav pieci klubi, kuri savulaik bija aizdomīgi vai nodarbojās ar spēļu sarunāšanu. Ir veiktas izmaiņas krimināllikumā, kas notikušas, patiecoties sadarbībai ar Iekšlietu ministriju un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisiju,” paveiktos darbus uzskaitīja Mežeckis. “Negribu idealizēt situāciju un teikt, ka viss ir beidzies, tomēr pērn virslīga sportiskā ziņā bija ļoti interesanta.”

LFF ģenerālsekretārs arī izteicās, ka ierosinātā krimināllieta pret Daugavpils “Daugavu” vēl nav izbeigta, taču federācija agri vai vēlu tiks pie izmeklēšanas materiāliem, kas pašlaik atrodas Iekšlietu ministrijas rīcībā, lai ar tiem iepazītos un varētu iesaistītajiem piespriest sodus no savas puses.

Vēl 2014.gada rudenī Daugavpils “Daugava” komanda tika iepīta lielā totalizatoru skandālā, kā rezultātā policija saistībā ar spēļu sarunāšanu aizturēja astoņas ar šo klubu saistītas personas, turklāt toreiz šajā klubā strādāja arī Lajuks.

Savukārt 2015.gadā no virslīgas saistībā ar aizdomīgām tika izslēgta “Gulbene”, un arī tad šajā vienībā darbojās Lajuks.

Tikmēr “Riga” klubs, kas iepriekšējā sezonā debitēja Latvijas spēcīgākajā čempionātā, jaunajai sezonai gatavojas ambiciozi un sastāvam piesaistījis vairākus zināmus futbolistus, turklāt vairāki no viņiem spēlē vai ir spēlējuši valsts izlasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+