×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Lakricu – ar mēru

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

“Kādā žurnālā bija rakstīts, ka želejas konfektes satur lakricu. Ieteica nepārēsties, jo tā satur vielu, kas paaugstina asinsspiedienu. Un kā tad ar ingveru, kas tagad pacelts debesīs? Līdzot pret tūkstoš kaitēm – tik lietojiet, un būsiet veselīgi un moži… Taču arī ingvers paaugstina asinsspiedienu, un kā vēl!” 
N. L. Mētrienas pagastā

 

Jums ir pilnīga taisnība, jo tas, kas der vienam, neder visiem. Un nekam – arī dabas vielām! – nav neierobežots pielietojums. Pārēsties neko nedrīkst! Gluži tāpat kā skādi nodara pat ierasta zāļu tēja, ja to savāra pārāk stipru vai pastāvīgi lieto ūdens vietā. Gan lakrica, gan ingvers iedarbojas ārstnieciski, kamēr nav par daudz un ir laikā. Turklāt jārēķinās, ka cilvēka organisms ir individuāls, un uz vienām un tām pašām vielām reaģē atšķirīgi. Pat indes strikti noteiktās devās un īpašos gadījumos dziedē… Tāpēc jau speciālisti iesaka – pat vitamīnus vai ārstniecības augus nelietojiet tikai pēc savas saprašanas, bet paprasiet padomu ārstam!

Klīnikas “Premium Medical” uztura speciāliste Inga Pūce atgādina, ka lakrica kopš senseniem laikiem ir zināma kā līdzeklis, kas palīdz pret klepu, iesnām, kuņģa problēmām, mazina iekaisumu, aizsargā aknas un var labvēlīgi iedarboties uz hormonu sistēmu sievietēm un pazemināt testosterona līmeni vīriešiem. Piesardzība, lietojot lakricu, jāievēro grūtniecēm un cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu.

Arī ingvers ir pazīstams kā augs, kas lieliski mazina sāpes, īpaši muskuļu un reimatiskās, mazina sliktu dūšu ceļojumu laikā. Ročesteras universitātes pētnieki ir atklājuši, ka arī onkoterapijas laikā ingvers palīdz par 40 % samazināt sliktu dūšu, ja pacienti to lieto trīs dienas pirms un trīs dienas pēc ķīmijterapijas. Taču, protams, onkoloģijas pacientiem ingvera un jebkuru citu līdzekļu lietošana ir jāsaskaņo ar ārstu.

Ingveru tomēr labāk nelietot grūtniecēm, kuras arī mēdz nomocīt slikta dūša. Viņām atsevišķas tā sastāvdaļas var provocēt dzemdību sāpes. Ingvers veicina pastiprinātu kuņģa skābes izdalīšanos, tāpēc no tā jāatturas, ja ir gremošanas problēmas. Ierobežojumi ir arī tiem, kuriem ir paaugstināts asinsspiediens, jo ingvers var to paaugstināt vēl vairāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+