×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Laksa: “Latvijas Krājbanku” vairs nav iespējams restartēt

krajbanka22

“Latvijas Krājbanku” (LK) vairs nav iespējams restartēt, piektdien intervijā Latvijas Radio atzina bijušais Saeimas deputāts un LK vadītājs Arnolds Laksa.

“Jāsaka, ka man cilvēcīgi un emocionāli ļoti gribētos, lai LK turpinātu darboties un tiktu atrasts veids, lai banka juridiski varētu eksistēt. Taču emocijas ar racionālo pusi neiet kopā. Uz šo brīdi nav nekādas iespējas šo banku restartēt un atjaunot tās darbību. Ir pilnībā jāpiekrīt auditoriem, ka bankai ir jāiziet bankrota procedūra” teica Laksa.

Viņš gan atzina, ka banku bija iespējams glābt. “Ja vēl kaut ko varēja darīt, tad tas bija jādara krietni ātrāk. Ja Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) būtu savlaicīgi nočekojusi problēmas, tās noteikti varēja pamanīt un iztrūkstošos līdzekļus varēja nofiksēt, es nespēju noticēt pretējam, tajā brīdī FKTK varēja vienlaicīgi ar bankas darbības apturēšanu pieņemt lēmumu par sanācijas procesu. Bija jādot iespēja ātri Latvijas kredītiestādēm iestāties “Snoras”  bankas vietā,”  teica Laksa. Viņš gan atzina, ka šāds variants, lai arī utopisks, taču teorētiski bija iespējams.

“Ņemot vērā apstākļus, kādā LK darbība tika apturēta – kam tagad ir vajadzīga banka ar tik lielu kapitāla iztrūkumu un pilnīgu klientu trūkumu. Nav vērtības bankai,”  atzina bijušais LK vadītājs.

Laksa  uzsvēra, ka bankai pats galvenais ir klienti – LK filiāļu tīkls praktiski ir nevērtīgs.

Viņaprāt, kreditoriem nav lielas iespējas atgūt savus noguldījumus LK. “Es domāju, ka esošie kreditori saņems kaut kādu naudu, taču tie būs daži procenti. Neatgūs 100%, tas ir skaidrs – ja atgūs kādus 60-70% no aktīvu vērtības, tas jau būs milzīgs panākums,”  teica Laksa.

Aģentūra   BNS jau vēstīja, ka auditorkompānija “KPMG Baltics” kā “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas risinājumu piedāvā bankrotu, jo neviens no saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+